Обмеження на авіаперельоти, які були введені через розповсюдження коронавірусу, на даний момент загрожують проведенню кампаній з вакцинації в десятках країн світу. Про це заявила на онлайн-брифінгу в п'ятницю представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Марикси Меркадо.
"Десятки країн ризикують вичерпати запаси вакцин через затримок у поставках", - цитують її західні ЗМІ.
Особливий ризик у 26 країнах - в основному, в Африці, проте також М'янма і КНДР.
За її словами, з 22 березня ЮНІСЕФ зіткнувся з 70-80% скороченням обсягу транспортування вакцин через зменшення кількості комерційних рейсів і обмеженого масштабу чартерних рейсів. При цьому в 2019 році, нагадала вона, ЮНІСЕФ доставив 2,34 млрд доз вакцин в 100 країн - 45% дітей у світі у віці менше п'яти років.
Також вона вказала на зростання вантажних тарифів на авіалініях - до 200%, що може виявитися великою проблемою для країн з обмеженими ресурсами".
Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус також заявив, що ситуація навколо коронавіруса підриває міжнародні кампанії по вакцинації дітей від інших захворювань. Гебрейесус згадав, що за інформацією Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI), вже 21 країні з низьким і середнім рівнем доходів не вистачає вакцин - через перекриття кордонів.
Нагадаємо, дані Лондонської школи гігієни і тропічної медицини показують, що зараз у світі ведеться більше сотні проектів по розробці вакцини проти коронавірусу COVID-19. За даними дослідників, загалом таких проектів зараз близько 120, близько 10 з них вже знаходяться на стадії клінічних досліджень.