КНДР вважає, що розгляд ситуації з правами людини в Північній Кореї в Раді Безпеки ООН, який був внесений до порядку денного Ради безпеки деякими його членами, є "оголошенням війни" Пхеньяну.
Питання про права людини в КНДР був внесений до порядку денного Ради Безпеки ООН у понеділок за запитом 10 з 15 членів (Австралія, Чилі, Йорданія, Литва, Люксембург, Південна Корея, Руанда, США, Великобританія, Франція). Росія і Китай голосували проти обговорення прав людини в КНДР в Радбезі.
В заяві Комітету з мирного об'єднання батьківщини, яке призводить Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), зазначається, що розгляд ситуації з правами людини в Північній Кореї є "нахабним викликом і серйозною провокацією проти величної соціалістичної системи і жителів КНДР, а також оголошенням війни".
На думку Комітету, уряд президента Південної Кореї Пак Кин Хе, яка підтримала внесення питання з розглядом прав людини до порядку денного Ради безпеки ООН, "діє як маріонетка США".
Напередодні місія КНДР при всесвітній організації розповсюдила заяву, в якій говориться, що розгляд ситуації з правами людини в КНДР в Раді Безпеки ООН спрямоване на руйнування ідеологічної системи країни. Пхеньян також вважає, що сам факт розгляду правозахистом тематики шкодить іміджу ООН.
Раніше в КНДР назвали оголошенням війни установку ялинки в демаркаційної лінії.
У листопаді Північна Корея заявила, що має намір прийняти "безпрецедентні наджорсткі заходи" у відповідь на резолюцію ООН про злочини проти людяності з боку керівництва цієї країни.