Президенту США Бараку Обамі сподобалась роль президента Росії Володимира Путіна у врегулюванні сирійського конфлікту і він заявив, що часи "холодної війни" минули.
"Я із задоволенням відзначаю, що Володимир Путін бере участь у вирішенні кризи в Сирії. Я вітаю той факт, що він говорить: "Я візьму на себе відповідальність за те, щоб підштовхнути режим (президента Сирії Башара) Асада до досягнення домовленості по хімічній зброї. Часи "холодної війни" минули. США і Росія більше не є суперниками", - сказав Обама в інтерв'ю телеканалу ABC, цитує ИТАР-ТАСС.
"Думаю, що, незважаючи на те, що у нас з Путіним різні позиції з багатьох питань, він може грати важливу роль у врегулюванні сирійської кризи", - додав глава Білого дому.
Обама зазначив, що Росія і США по-різному ставляться до влади Сирії.
"У Путіна відмінний від нашого підхід до режиму Асада. Але я йому сказав, що обидві країни зацікавлені в тому, щоб запобігти хаосу і тероризму. Ситуація в Сирії зараз неприйнятна. До тих пір, поки Асад буде залишатися при владі, в країні буде продовжуватися конфлікт", - сказав президент США.
При цьому він підкреслив, що укладена 14 вересня в Женеві російсько-американське рамкова угода відкриває можливість для знищення сирійської хімзброї підлягає перевірці належним чином.
Разом з тим, Обама відкинув твердження про те, що відповідальність за застосування хімічної зброї у передмісті Дамаска 21 серпня несуть сирійські заколотники. "Ніхто в світі не сприймає всерйоз твердження про те, що зброю використовували повстанці", - заявив він.
Обама також відкинув закиди в нерішучості, які висувають прихильники військового втручання США в конфлікт у Сирії. За словами Обами, його підхід може виглядати "не дуже плавним, дисциплінованим і лінійним", проте він працює.
"Я меншою мірою стурбований політикою стилю. Я набагато більше стурбований тим, щоб проводити правильну політику", - заявив Обама. За його словами, у результаті політичних рішень останніх тижнів США виявилися "в кращій позиції".
"Моєю метою в ході всього процесу було не допустити повторення того, що сталося 21 серпня. Є ймовірність домогтися, щоб цього більше не сталося", - резюмував Обама.
Нагадаємо, після триденних переговорів у Женеві 14 вересня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі оголосили, що досягли угоди щодо сирійського питання, яка, як очікується, дозволить президенту Сирії Башару Асаду уникнути військового удару з боку Сполучених Штатів.
Домовленості передбачають передачу хімічної зброї Дамаска під міжнародний контроль і її знищення до середини 2014 року. Повний список наявних у них запасів хімічної зброї сирійська влада зобов'язана надати протягом тижня. Крім того, обладнання і потужності з виробництва хімічної зброї повинні бути знищені вже до листопада цього року.
В підтримку угоди висловилися Великобританія, Німеччина, Франція, Євросоюз, НАТО, генсек ООН Пан Гі Мун.
Офіційний Дамаск вітає укладені домовленості, висловивши надію, що вони допомогли запобігти війні. Як заявив міністр у справах національного примирення Сирії Алі Хейдар, "це перемога для Сирії, здобута завдяки нашим російським друзям".
Втім, як Москва, так і Вашингтон попередили сирійський уряд, що в разі невиконання ним взятих на себе зобов'язань відповідь з боку міжнародного співтовариства буде жорсткою. !zn
Читайте також:
Дамаск назвав узгоджений США і Росією план по хімічному роззброєнню "перемогою Сирії"
Путін звернувся до американців: Удар по Сирії призведе до нової хвилі тероризму
Володимира Путіна висунули на здобуття Нобелівської премії миру
США продовжать наполягати на відставці Башара Асада з поста президента Сирії