У неділю, 17 січня, президент США Барак Обама виступив із заявою з приводу реалізації ядерної угоди з Тегераном, скасування міжнародних санкцій і обміну ув'язненими між США та Іраном. За його словами, завдяки ядерній угоді Тегеран не зможе отримати ядерну зброю.
"Якщо раніше Іран постійно розширював свою ядерну програму, то тепер ми відрізали Ірану будь-який шлях, яким би він зміг скористатися для створення ядерної - ред.) бомби", - сказав Обама.
За його словами, понад 98% збагаченого урану було вивезено з Ірану, тому на даний момент він не має достатньо матеріалу навіть для створення однієї бомби. А реактор, який міг виробляти збройовий плутоній, залили бетоном, і тепер його використовувати неможливо.
Проте Обама заявив, що США, як і раніше, мають глибокі протиріччя з Іраном і будуть продовжувати застосовувати санкції проти Тегерана через програму створення балістичних ракет.
16 січня МАГАТЕ оголосила, що Іран виконав взяті на себе міжнародні зобов'язання в рамках угоди щодо його ядерної програми, підписаного в липні минулого року. Тогож дня Європейський союз заявив про зняття всіх економічних і фінансових санкцій щодо Ірану.
Вашингтон формально скасував санкції проти Ірану, пов'язані з банківською діяльністю, морською торгівлею, постачанням сталі й у ряді інших галузей.
У суботу, 16 січня, в Ірані були звільнені п'ять ув'язнених, які є громадянами США, в тому числі співробітник американської газети "Вашингтон пост" Джейсон Резаян. Рішення про звільнення було прийнято в рамках обміну ув'язненими із США.