Президент США 3 готовий застосувати своє право вето, якщо Конгрес США спробує ввести нові санкції проти Ірану під час переговорів.
Обама привітав погодження проміжної угоди "шістки" (П'ять постійних членів ООН і Німеччина) з Іраном про припинення іранської ядерної програми, але вказав, що довгострокова угода з цією країною вимагатиме додаткових зусиль.
У неділю "шістка" погодила з Іраном останні деталі проміжної угоди, яка набуде чинності 20 січня.
Верховний представник 3 із зовнішньої політики Кетрін Ештон заявила на переговорах, що контроль за дотриманням досягнутих домовленостей буде покладено на Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ). Діючі санкції проти Ірану буде послабленп частково і лише тою мірою, якою Тегеран виконує свої зобов'язання.
"Починаючи з 20 січня Іран вперше почне ліквідацію своїх запасів високозбагаченого урану і демонтує частину інфраструктури, що робить можливим його збагачення", - заявив Обама.
"Якщо Іран не виконає свої зобов'язання, то ми перейдемо до посилення санкцій", - йдеться в заяві Білого дому.
Президент США виступив із застереженням своїм критикам у Конгресі проти несвоєчасних спроб ввести нові санкції під час переговорів. Якщо закони про це буде прийнято, він скористається своїм правом вето, заявив він.
Між тим законопроект на підтримку нових санкцій стосовно Ірану вже отримав підтримку більшості членів американського Сенату.
За останніми підрахунками бібліотеки Конгресу США, санкційний законопроект зібрав підписи 53 з 100 членів верхньої палати законодавчого органу США.
Документ закликає до введення нових санкцій щодо Тегерана, якщо він відмовиться від виконання своїх зобов'язань за проміжною угодою, підписаноою 24 листопада в Женеві або якщо не буде досягнуто остаточної угоди з врегулювання іранської ядерної проблеми.
Раніше Білий дім заявляв, що накладе вето на законопроект, прийняття якого загрожує зірвати прогрес у вирішенні іранської ядерної проблеми. Тегеран вже попередив, що введення додаткових санкцій поставить хрест на процесі врегулювання. !zn
Читайте також:
Москва веде з Тегераном переговори про бартер: іранська нафта в обмін на російські товари
США зізналися у таємних переговорах з Іраном
Ізраїль запропонував вирішити ядерне питання Ірану за прикладом Сирії
Конгресмени США вирішили утриматися від нових санкцій проти Ірану