Обама повинен був вчинити з Іраном, як Рейган з СРСР – WSJ

Поділитися
Обама повинен був вчинити з Іраном, як Рейган з СРСР – WSJ Обама обрав м'яку дипломатію на переговорах з Іраном замість жорсткої. Ілюстрація
Видання пише, що американський президент пішов на поступки замість того, щоб посилити тиск.

Угода президента Барака Обами з Іраном щодо ядерної програми стала предметом критики в США, тож він вирішив зібрати прес-конференцію, щоб оголосити, що 99% світу з ним солідарні.

"Але якщо це так, навіщо тоді потрібна така прес-конференція?" - пише сьогодні Wall Street Journal в редакційній статті.

Видання пише, що під час виступу перед пресою Обама заявив, що критики угоди з Іраном не надали йому "чи американському народу кращої альтернативи".

"Насправді є лише вибір з двох варіантів. Або проблема побудови Іраном ядерної зброї вирішується дипломатично, за допомогою переговорів, або вона вирішується силою, за допомогою війни. Такі альтернативи", - сказав Обама.

Але Wall Street Journal з ним не згоден. На думку видання, "Обама знав, що існує третій варіант на заміну його дипломатії поступок". Це "силова" дипломатія, яка передбачає непохитність американської позиції, під тиском якої суперник вирішує сам піти на більші поступки.

"Саме таку дипломатію застосував Рональд Рейган проти СРСР, відмовившись поступатися в питанні ПРО на саміті в Рейк'явіку в 1986 році, не зважаючи на тиск 99% світової спільноти. І Радянський Союз швидко повернувся за стіл переговорів", - йдеться в статті.

Видання вважає, що Обама повинен був більше тиснути на Іран на всіх можливих фронтах, як Вашингтон вчинив з Кремлем у часи президентства Рейгана. Йому варто було озброювати ворогів режиму Башара Асада у Сирії, якого підтримує Тегеран. Крім того, можна було підтримати резолюцію ООН, яка забороняє постачали зброю "Хезболі".

Нині ж, після підписання угоди з Іраном, Обама визнав, що Тегеран спонсорує "Хезболу" і Асада, але він нібито нічого не міг з цим зробити. Насправді ж він не захотів нічого з цим робити.

"Він повинен був посилити тиск у всіх можливих сферах і продовжувати діалог, щоб добитися кращої угоди", - йдеться в статті.

У свою чергу, Обама вважає угоду з Іраном порятунком від близькосхідної війни. Але йому тепер треба подолати опір в Конгресі, щоб угоду було введено в дію. Зараз президент США знаходиться в протистоянні з критиками в Конгресі, а також намагається заспокоїти своїх союзників, таких як Ізраїль і Саудівська Аравія.

У вівторок Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".

Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Дане питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Так, раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

У той же час, заблокувати угоду ще можуть в Конгресі США, де її різко притиковали. Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі