Обама поставив крапку в існуванні англомовного атлантичного світу – FT

Поділитися
Обама поставив крапку в існуванні англомовного атлантичного світу – FT Обаму більше турбує Китай, ніж Британія © frant.me
Оглядач пише, що новим англомовним світом став ЄС, від якого британці думають відмовитися.

Коли прихильники виходу Великобританії з Євросоюзу намагаються описати долю країни без членства в європейському об'єднанні, вони часто згадують так звану "англомовну сферу", до якої включають всі англомовні країни. Це нагадує про імперське минуле Лондона.

"Але те, що минулого тижня Барак Обама сказав про британський референдум щодо ЄС, може стати нищівним ударом для кампанії прихильників виходу з союзу. Сам президент США – наймогутніший лідер англомовної сфери – переконував Великобританію лишитися в ЄС", - пише сьогодні на сторінках Financial Times оглядач Гідеон Рахман.

Він зауважує, що у Британії прийнято вважати, що американсько-британські відносини стійкі і непорушні. Однак, якщо подивитися правді у вічі, дещо все ж змінилося. І Вашингтон, і Лондон тепер більше приділяють уваги Азії, яка активно розвивається, а не старим зв'язкам в Атлантиці. Столиці переглядають своє ставлення до світу і один до одного теж.

"Візитною карткою Обами в міжнародній політиці став розворот Америки до Азії. Попри війни на Близькому Сході і в Україні, цей президент США вперто і рішуче виділяв на користь зв'язків з Азією більше дипломатичних, військових і економічних ресурсів своєї країни", - вважає автор.

Остаточним ударом по мріях євроскептиків у Британії стали слова Обами про те, що якщо їхня країна вийде з ЄС, США укладуть з нею окрему угоду про вільну торгівлю лише в останню чергу. На думку Рахмана, наступник Обами теж буде більше приділяти уваги Азії. Найбільші шанси перемогти на виборах в США сьогодні у Гіларі Клінтон, яка в 2011 році написала статтю під заголовком: "Тихоокеанська ера Америки".

Британцям також не варто ображатися на Обаму за цей розворот, оскільки їхній прем'єр-міністр Девід Кемерон також активно намагався налагодити зв'язки з Азією. І навіть колишні британські домініони: Канада і Австралія – сьогодні значно більше торгують з Японією і Китаєм, ніж з історичним партнером Великобританією.

"Всім британцям, які скучають за англомовною сферою і образилися на слова Обами про "останню чергу", варто пригадати, як багато вони досі отримують від культурної могутності США. Традиційна англомовна сфера зникла. Але натомість з'явилася нова – в Брюсселі. Оскільки англійська мова стала загальною робочою мовою для всіх інститутів ЄС", - йдеться в статті.

Видання The Economist писало, що Великобританія могла б очолити Європу, якби захотіла. До 2030 року вона стане найбільшою європейською економікою. І при цьому лишиться найсильнішою демократією з найпотужнішою армією, чого немає у Німеччини і Франції.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу "актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на ZN.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі