У п'ятницю, 2 жовтня, президент США Барак Обама заявив, що дії Росії, які спрямовані на підтримку режиму президента Сирії Башара Асада, є "шляхом до катастрофи", передає AFP.
Як сказав Обама, Путін "не бачить відмінностей між ІД і помірною сунітської опозицією, яка вимагає відставки Асада. З його точки зору, вони всі терористи. І це є шляхом до катастрофи".
За словами американського президента, США продовжать підтримувати помірну сирійську опозицію, так як вона здатна зберегти єдність країни після відходу з поста Башара Асада.
Також Обама підкреслив свою готовність співпрацювати з Путіним, якщо той буде виступати в якості посередника у врегулюванні сирійського кризи.
"Я сказав Путіну, що готовий співпрацювати з ним, якщо він готовий бути посередником зі своїми партнерами, Асадом та Іраном, в питанні перехідного періоду (в Сирії – прим. ред.)", - зазначив президент США.
В РФ заявили, що їхні літаки зробили близько 20 місій проти "Ісламської держави". При бомбардуваннях, за попередніми даними, загинуло близько 60 осіб.
Раніше західні ЗМІ з посиланням на дані США повідомили, що літаки завдали авіаудари в районі міста Хомс, що знаходиться під контролем сирійської опозиції, а не "ІД". Тим самим, стверджують ЗМІ, Путін допомагає Асаду боротися з опозицією, а не виконує свою обіцянку боротися з ісламістами.
Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.