Президент США Барак Обама може зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним в Нью-Йорку наступного тижня, заявив один з високопоставлених американських чиновників виданню The New York Times.
"Обама, який противився зустрічі з Путіним у зв'язку із глибоким розколом у відносинах двох країн через російське втручання в Україну в минулому році, прийшов до висновку, що зустріч може бути корисною для зміцнення послання про те, що Кремль повинен відстоювати припинення вогню вздовж свого кордону, а також щоб наполягти на дипломатії в Сирії", - йдеться в статті.
Очікується, що лідери двох країн зустрінуться в понеділок або вівторок (28-29 вересня) в Нью-Йорку "на полях" щорічної сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, але обидві сторони все ще намагаються узгодити зручний для обох час.
Білий дім відмовився підтвердити зустріч, але чиновники адміністрації заявили, що зустріч таки відбудеться.
"Це рішення (про зустріч – ред.) означає певну паузу у прагненні адміністрації Білого дому ізолювати Росію через її захоплення території України", - вважає автор статті.
Одне з джерел видання повідомило, що на зустрічі Обама буде наполягати на тому, щоб Росія відмовилася від підтримки президента Башара аль-Асада і приєдналася до політичних зусиль, спрямованих на зміну влади у Сирії.
Повідомлялося, що Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель після позачергового саміту ЄС з питання про кризу з біженцями заявила, що президент Сирії Башар Асад повинен брати участь у переговорах про дозвіл військового конфлікту в країні.
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися.
В цей же час, розвідувально-аналітична агенція Stratfor дійшла висновку, що Москві потрібна Сирія заради переговорів із США про майбутнє України і зняття санкцій.
Москва, швидше за все, хоче домогтися поступок і від Ізраїлю. Тут варто підкреслити, що представники оборони Ізраїлю допомагають у підготовці української армії та добровольчих батальйонів для боротьби з проросійськими бойовиками на Сході України. Також Кремль може бути зацікавлений у припиненні поставок Україні ізраїльського військового спорядження. Як і в 2008 році, Росія може бути зацікавлена в угоді з Ізраїлем.
Раніше повідомлялося, що влада США відкинула пропозицію Росії створити нову коаліцію для боротьби з бойовиками терористичної організації "Ісламська держава".
Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?