ОАЕ відкидають можливість приєднання до сил стабілізації в Газі: причина

Поділитися
ОАЕ відкидають можливість приєднання до сил стабілізації в Газі: причина © Getty Images
Гаргаш заявив, що прогрес у Газі залежить від підтвердження принципів Авраамських угод.

Високопоставлений представник Еміратів заявив 10 листопада, що ОАЕ поки що не бачать чіткої структури для запропонованих міжнародних сил стабілізації в Газі і, за нинішніх обставин, не братимуть у них участі.

Анвар Гаргаш, дипломатичний радник президента ОАЕ, сказав, що Абу-Дабі продовжуватиме підтримувати політичні зусилля, спрямовані на досягнення миру, і залишатиметься провідним постачальником гуманітарної допомоги, інформує Reuters.

"Регіон залишається нестабільним, проте є підстави для обережного оптимізму", — заявив він.

Угода про припинення вогню в Газі, спрямована на припинення бойових дій між Ізраїлем і ХАМАС, була укладена за посередництва США, а також Єгипту, Катару і Туреччини.

Вашингтон підготував проєкт резолюції Ради Безпеки ООН, у якому пропонується дворічний мандат для перехідного органу управління та міжнародних сил стабілізації в Газі.

Згідно з проєктом, з яким ознайомилося Reuters, ці сили, відомі як Міжнародні сили стабілізації (ISF), мали б право "вживати всіх необхідних заходів" для демілітаризації Сектору Гази, захисту цивільного населення та доставки допомоги, забезпечення охорони кордонів і підтримки нещодавно підготовленої палестинської поліції.

Президент США Дональд Трамп заявив минулого тижня, що стабілізаційні сили для Гази будуть розгорнуті "дуже скоро", додавши, що "Газа працює дуже добре". Високопоставлений американський чиновник повідомив, що США звернулися до кількох країн, зокрема Індонезії, ОАЕ, Єгипту, Катару, Туреччини та Азербайджану, з проханням взяти участь у цих силах.

Хоча Вашингтон виключив можливість відправки американських солдатів до Гази, американський чиновник заявив, що близько двох десятків американських військовослужбовців перебувають у регіоні, виконуючи функції координації та нагляду, щоб допомогти підготуватися до можливого розгортання.

Нагадаємо, Туреччина, ймовірно, буде виключена з 5-тисячного стабілізаційного контингенту, який буде створено в Газі, після того як Ізраїль чітко дав зрозуміти, що не хоче, щоб турецькі війська брали участь у цій операції. В The Guardian додають, що виключення Туреччини зі стабілізаційних сил буде суперечливим, оскільки вона є одним із гарантів 20-пунктної угоди про припинення вогню, укладеної Трампом, і вважається однією з найпотужніших мусульманських збройних сил.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі