NYT: За словами Остіна про «ослаблену» Росію стоїть нова стратегія США

Поділитися
NYT: За словами Остіна про «ослаблену» Росію стоїть нова стратегія США © Офіс президента
Війна в Україні, схоже, переростає в конфлікт, в якому Вашингтон буде більш прямо протистояти Москві.

Під час нещодавнього візиту в Україну міністр оборони США Ллойд Остін оголосив, що американська мета - це добитися, щоб Росія «на стільки ослабла», щоб у неї не було більше сил воювати проти сусідньої країни. Таким чином, він визнав трансформацію війни в Україні в конфлікт, який Вашингтон більш прямо виступає проти Москви.

Про це пише New York Times, нагадуючи, що на початку російського вторгнення президент Джо Байден наполягав, що не хоче перетворити цю війну в змагання між США і Росією. Адміністрація хотіла лише допомогти демократії захиститися від більш могутнього сусіда.

«Пряма конфронтація між НАТО і Росією - це Третя світова війна, яку ми не повинні допустити», - сказав Байден на початку березня після двох тижнів кровопролиття в Україні.

Він пообіцяв, що американські солдати не будуть брати участь у війні. Також Вашингтон відмовився закривати небо над Україною, щоб американські і російські сили не вступали в пряму сутичку. Однак, російські воєнні звірства стали більш очевидними, потреби України у важкому озброєнні збільшилася, лінії стали більш розмитими, а риторика тепер гостріша. В цей же час, словом і ділом США поступово намагалися скоротити можливості російської армії. Вони запровадили санкції, які були відверто націлені недозволити Москві виробляти й розробляти нову зброю. Також велася робота над скороченням доходів від продажу російської нафти й газу, які живлять російську воєнну машину. Хоч на цьому фронті ще є над чим працювати.

Кілька чиновників у Білому домі пояснили New York Times, що означали слова Остіна про бажання США ослабити Росію настільки, щоб вона не могла воювати з Україною. За їхніми словами, за ними стоїть бажання дати президенту Володимиру Зеленському «максимально сильну позицію» на переговорах про припинення вогню у найближчі місяці. Але в довгостроковій перспективі опис американської стратегічної мети, який дав Остін, може ще підкріпити переконання Путіна в тому, що він насправді веде війну проти Заходу, який прагне задушити російську силу і дестабілізувати його уряд.

«Визначаючи американську мету як ослаблення російської армії, Остін й інші в адміністрації Байдена відверто говорять про майбутнє, яке вони бачать. Це будуть роки тривалого конфлікту з Москвою за владу й вплив, який буде нагадувати те, що колись президента Джон Кеннеді назвав «довгою сутінковою битвою» Холодної війни», - йдеться в статті.

Держсекретар Ентоні Блінкен теж заявив, що Путін «вже програв» у багатьох битвах за Україну. Це відображає рішення адміністрації Байдена і найближчих союзників більш відверто й оптимістично говорити рпо можливу українську перемогу впродовж наступних кількох місяців. В розвідці США вважають, що зараз Путін переконаний у тому, що він перемагає у війні. Тож західна риторика пов’язана зі спробами поширити в Росії думку про те, що російський військовий наступ може бути катастрофою для Москви. І Путін насправді не може продовжувати цей конфлікт. Але ця стратегія приховує певні ризики.

«Ризик полягає в тому, що деградована російська військова сила може швидко перерости в деградовану Росію загалом. І Путін використає це для посилення російського націоналізму», - сказав директор Ditchley Foundation Джеймс Арройо.

Інший ризик в тому, що Путін може наважитися застосувати хімічну зброю чи тактичний ядерний арсенал, боячись, що його звичайні сили зазнали поразки. Директор ЦРУ Вільям Барнз не виключає такий сценарій. Однак, він вважає, що зараз він малоймовірний. Втім, у Вашингтоні вважають, що Путін, зазнавши поразки у війні проти України, може «демонстративно» підірвати ядерний боєприпас над Чорним морем чи на незаселеній території, щоб відлякати Захід.

Нагадаємо, що під час візиту в Київ Блінкен та Остін анонсували новий пакет військової допомоги для України та призначення нового посла США в Україні. Росію настільки обурює факт підтримки американцями України, що МЗС Росії відправили ноту протесту з цього приводу.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі