NYT: Безкоштовна порада Путіну - домовляйся про мир, дурню!

Поділитися
NYT: Безкоштовна порада Путіну - домовляйся про мир, дурню! © unsplash/fu_psi
Другий етап війни проти України не принесе Москві бажаний успіх, тому що українська армія вже повністю перейшла на новітні методи ведення війни.

Владімір Путін готує масивну військову операцію, щоб спробувати захопити хоча б невелику частину території на сході України. Так він сподівається, що зможе виправдати свою провальну війну проти України.

«Я подумав: хто б міг дати йому найкращу пораду зараз? Мій вибір зупинився на одному з головних вчителів стратегії - Джоні Арквіллі, який нещодавно пішов на пенсію, будучи почесним професором оборонного аналізу у Військово-морській аспірантській школі США. Коли я за зателефонував Арквіллі і запитав, що б він сказав Путіну сьогодні, він не вагався: «Я б сказав: домовляйся про мир, дурню!». Ця порада також відома як перше правило ями: опинився в ній, припини копати», - пише на сторінках New York Times журналіст і трикратний Пулітцерівський лауреат Томас Фрідмен.

Арквілла не взяв свою пораду з повітря. Після висадки в Нормандії 6 червня 1944 року дуже швидко стало зрозуміло, що німці не здатні стримати прорив союзників. Тож після провалу німецької контратаки під Каннами 1 липня німецький фельдмаршал Герд фон Рундштедт зателефонував у Берлін, щоб повідомити командиру армії Вільгельму Кейтелю про це. Той запитав: «І що нам тепер робити?». На це Фон Рундштедт відповів: «Домовляйте про мир, дурні! Що тут ще зробиш?».

Наступного дня Фон Рундштедта звільнили. Те ж саме зробив і Путін, призначивши командувати другою фазою війни проти України генерала, який допоміг розбити опозиційний рух в Сирії з особливою жорстокістю. Це не спрацювало для Німеччини в часи Другої світової війни. І Арквілла пояснює, чому армію Путіна знову чекає дуже потужний опір української армії під час другої фази на Донбасі. Він вказує не численні нові риси російсько-української війни, які визначать майбутнє боїв загалом.

«З багатьох точок зору це Іспанська громадянська війна нашої ери. Тоді німці випробували багато нових видів зброї, зокрема бомбардувальники Stuka і танки Panzer. Союзники теж зробити висновки з тієї війни якраз перед початком Другої світової. Те ж саме відбувається в Україні, якщо говорити про нове покоління методів ведення війни», - сказав американський експерт, який написав книгу «Бліцкриг: нові виклики кібервійни».

«В цій книзі я описав три нові правила війни. І українці, схоже дотримуються кожного з них. Перше - багато малих б’ють одного великого й важкого. ЗСУ оперують невеликими тактичними групами, озброєними високоточною зброєю. Вони розбивають великі російські формування й атакують повільні й гучні гелікоптери. Тож навіть якщо Росія має кількісну перевагу, в України є багато дрібних і дуже активних формувань», - поясни він.

Друге правило, яке справджується на війні в Україні: «Орієнтація має перевагу над флангуванням». Той, хто здатен виявити ворога першим, зможе першим його знищити. Це не важко зробити, якщо ворог складається з кількох великих формувань на зразок 40-кілометрових колон бронетехніки. Звісно, у виявленні таких цілей сьогодні допомагають безпілотники. Але головний актив української армії, на думку Арквілли, - це «неформальна розвідка». Бабці з мобільними телефонами дають кращі результати, ніж супутники. Кожен, в кого в руках є камера, збирає корисні дані про те, куди йдуть російські війська. Це дає перевагу українській армії, яка захищається на своїй території й отримує таким чином розвідувальні дані в реальному часі.

Третє правило: «Набіги кращі, ніж велике стягування сил». За словами Аквілли, війна - це більше не питання кількості й цифр. Більше не потрібно мати чисельну перевагу, щоб розбити опонента. Достатньо менших бойових підрозділів з передовим озброєнням.

«Впевнений, ви бачили відео з російськими танками й колонами, на яких раптом перший танк вибухає. І всі, хто рухаються за ним, втрачають можливості маневрувати. А тодії їх теж знищують», - пояснив експерт.

Чи зможе Росія врахувати свої помилки перед другою фазою війни проти України? Арквілла переконаний, що Москва продовжить вдаватися до масового бомбардування. І на Донбасі вона буде робити це ще більш масивно. 

«Але руїни важко завоювати. Пригадайте Сталінград», - сказав він, нагадавши, що нацистська армія повністю знищила місто, а потім спробувала зайти в руїни невеликими групами, щоб захопити територію. Їхній план провалився.

На думку Арквілли, Росія все ж спробує адаптуватися, як вона зробила під час віний проти Фінляндії в 1939-1940 роках. Тоді фінські війська розбили радянський наступ. Однак, агресор відступив перегрупувався в більш мобільні групи й відновив наступ.

«На скільки я розумію, Росія активує свою морську піхоту, яка звикла проводити операції невеликими групами», - сказав він, пояснивши, що в наступній фазі війни російська армія буде робити ставку більше на піхоту, ніж на бронетехніку.

Але, на думку експерта, Україна все одно буде мати перевагу через навички швидко виявляти позиції ворога, щоб завдати удар. Армія Росії лишається дуже централізованою.

«Одна з причин, чому росіяни втратили таку велику кількість генералів, - це тому що на тактичному рівні у них немає людей, уповноважених приймати швидкі рішення. Лише генерали можуть це. Тому вони їдуть на передову, щоб виконати ту ж роботу, яку в армії США виконують лейтенанти й сержанти», - сказав експерт.

Що з стосується російських ВПС, Арквілла зауважив, що «ми вже побачили, на скільки всі ці літаки й гелікоптери уразливі до ракет Stinger. Вони не вплинуть на хід наступної фази війни». Експерт зауважив, що його оцінки не означають, що армію Росії остаточно виженуть з української території. Однак, ЗСУ вже добре пристосувалися до правил новітньої війни й не дозволять себе здолати теж. Що буде далі? Хтозна.

«Я все ще сподіваюся, що дурень Путін, зрештою, укладе угоду, яка дозволить йому врятувати обличчя і яка буде передбачати виведення російських військ. Окуповані Донецьк і Луганськ отримають якийсь статус, а Україна відмовиться вступати в НАТО. Однак, Київ вступить в ЄС, а також отримає гарантії, які захистять його від нового російського вторгнення», - пише автор статті.

«Чим довше триває війна, тим жорсткішим стає український опір завдяки способам ведення боїв, які вони першими в світі застосували. Але Путін придушив російське суспільство, змусивши його коритися. Російська армія, принижена на полі битви, теж навряд чи повстане проти нього. Тож, напевне, Путін не відчуває тиску часу для деескалації», - пояснив Арквілла.

Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін призначив командувача Південним військовим округом Росії генерала армії Алєксандра Дворнікава командувачем військ в Україні.

Основним його завданням буде покращення координації, та перемога будь-якою ціною до 9 травня.

60-річний Дворніков був першим командувачем військовими операціями Росії в Сирії після того, як Путін відправив туди війська у вересні 2015 року, щоб підтримати уряд президента Сирії Башара Асада.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі