З початку вторгнення в Україну в лютому армія Росії втратила 6 тисяч одиниць військової техніки. При цьому вона витрачає боєприпаси такими темпами, що поповнити запаси не вдасться. Оскільки запроваджені Заходом санкції підірвали можливості російської оборонної промисловості.
Про це пише New York Times з посиланням на звіт, опублікований урядом США. У Вашингтоні також почали помічати, що починаючи з травня Росії почало бракувати критичних поставок для дизельних двигунів, а також запчастин для ремонту двигунів літаків і гелікоптерів. Москва також зіштовхнулася з труднощами у виконанні контрактів про продаж зброї іноземним арміям.
З початку війни в Україні США зосередили свої зусилля на двох фронтах: на постачанні військової допомоги Києву і завданні економічного болю Росії через запровадження санкцій і експортних обмежень. Російська здатність будувати передову високоточну зброю й без того страждала через контроль експорту, який обмежував доступ Москви до передових технологій. Західні санкції також створити в РФ дефіцит і менш складних компонентів. Наприклад, країні не вистачає підшипників, що підриває виробництво і ремонт танків, літаків, субмарин і інших військових систем, - йдеться в звіті американського уряду.
Неназваний американський чиновник також сказав виданню, що Вашингтон шукав інші так матеріали, такі як підшипники і кріплення, щоб підірвати виробництво товарів військового призначення. Щоб обійти санкції, російська розвідка отримала наказ знайти спосіб «незаконно закуповувати західні технології і запчастини», - йдеться в американському звіті. Росія також звернулася за матеріалами до Ірану і Північної Кореї, які теж перебувають під західними санкціями і функціонують за межами міжнародної економічної системи. Тож США запровадили санкції проти іранських компаній, причетних до виробництва і транспортування безпілотників, які були продані Росії для застосування у війні проти України.
Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо сказав, що після запровадження санкцій проти Росії у 2014 році після анексії Криму Москва почала покращувати свої можливості обходити контроль експорту і міжнародні обмеження. Але він додав, що санкції, які були запроваджені після початку вторгнення в лютому лишили Росії менше мало варіантів.