"У нинішнього посла Росії в США в той час було чітке завдання: він повинен був відбити звинувачення щодо присутності російської армії на українській території. На початку 2014 року військовий дипломат Антонов намагався довести світові, що російська армія не здійснює окупації Криму, а "посилює охорону" військових ЧФ РФ від "київської хунти", - сказано в статті.
Зазначається також, що після незаконної анексії Криму він виправдовував конфіскацію росіянами більшої частини українського флоту, а після початку агресії РФ на Сході України - намагався зупинити підтримку України Заходом і звинувачував Україну в перешкодах діяльності росіян в Загальному центрі з контролю і координації контактної лінії.
На початку 2015 року Євросоюз включив Антонова в перелік росіян, на яких накладені персональні санкції, обґрунтувавши цей крок тим, що Антонов "на посаді заступника Міноборони був причетний до підтримки розгортання російських військ в Україні".
Згодом дипломат-військовий потрапив під санкції Канади, Швейцарії, а також Норвегії. Крім того, він перебуває під санкціями і в Україні.
У статті наголошується, що США так і не включилит Антонова в свої санкційні списки. Отже, через відсутність санкцій з боку США новий посол не матиме обмежень в роботі на посаді.
Нагадаємо, 21 серпня Президент РФ Володимир Путін призначив новим послом в США заступника міністра закордонних справ Росії Анатолія Антонова. Іншим указом Путін звільнив з цієї посади посла Росії в США та постійного спостерігача РФ при Організації американських держав у Вашингтоні Сергія Кисляка.