"Сьогодні Євросоюз побудований таким чином, що його центр знаходиться у Західній Європі, в трикутнику Берлін – Париж – Брюссель, а ми є таким додатком, периферією – я маю на увазі не лише Польщу, а всю Центральну Європу. Ми прагнемо це змінити. Ми не хочемо бути таким транзитом між багатим Заходом та Росією з її сировиною. Ми мусимо приділити більше уваги тому, щоб будучи в ЄС, також зміцнити, об'єднати, інтегрувати цей регіон – і це не є євроскептицизм, це не є ідеї проти Європейського Союзу. Ми займаємося цим вже довгі роки разом з депутатами Європарламенту, Вишеградської групи, також політиками з Румунії та з України – думаємо про побудову Карпатського єврорегіону", - сказав він.
За його словами, так званий Карпатський єврорегіон повинен стати чимось на зразок Бенілюксу в Західній Європі.
"Так як "Бенілюкс" сформувався на стороні Західної Європи, і є сильно інтегрованою структурою, так само вважаємо, що і в нашій частині Європи ми повинні бути більш інтегровані. Не для того, щоб бути якоюсь противагою для ЄС, але, щоб існував план "Б" на випадок, якщо щось не вийде з цією великою європейською інтеграцією. Щоб ми не залишилися роз'єднаним регіоном і не стали полем розіграшу для великих імперій", - пояснив Ващиковський.
Раніше президент Анджей Дуда заявляв, що Польща не хоче появи замороженого конфлікту в Україні. Він підкреслив, що усі вимоги Мінських угод повинні бути виконані в повному обсязі, а вибірковий підхід до справи неприпустимий.
Тим часом, партія Дуди "Право і Справедливість" перемогла на парламентських виборах у Польщі. Українці і поляки намагаються оцінити, чи зміняться відносини між їхніми країнами, оскільки польська влада оновиться повністю, а лідер "ПіС" Ярослав Качинський відомий своїми радикальними поглядами на історію і міжнародну політику.
Раніше на сторінках Rzeczpospolita український журналіст Віталій Портніков коментував, що відносини України і Польщі після виборів не зміняться. Він пригадав, що за часів президентства Леха Качинського, який теж представляв партію "Право і Справедливість", відносини Києва і Варшави активно розвивалися і навіть у питанні історії були зроблені серйозні кроки до порозуміння. Хоча Портніков не врахував, що прем'єр-міністром тоді був Дональд Туск від партії "Громадянська платформа".