Новим верховним лідером Ірану обрали сина аятоли Хаменеї

Поділитися
Раніше Ізраїль заявляв, що будь-який новий лідер буде ціллю для ліквідації. 

Новим верховним лідером Ірану після вбивства аятолли Алі Хаменеї обрали Моджтаба Хаменеї. Про це повідомляє CNN з посиланням на іранські державні ЗМІ.

Його обрала Асамблея експертів Ірану до якої входять обрані високопоставлені священнослужителі, завданням яких є вибір верховного лідера.

З моменту заснування Ісламської Республіки в 1979 році Асамблея лише один раз обирала нового лідера. Це сталося, коли Алі Хаменеї був поспішно обраний після смерті аятоли Рухолли Хомейні понад три десятиліття тому.

Журналісти нагадують, що 56-річний Моджтаба є другим сином Хаменеї. Він має значний вплив за лаштунками та тісні зв'язки з Корпусом вартових ісламської революції (КВІР), а також з його добровольчою парамілітарною силою Басідж.

Моджтаба не є високопоставленим духовним діячем і не має офіційної ролі в режимі. У 2019 році він потрапив під санкції США. Міністерство фінансів США звинуватило його у тісній співпраці з командувачем підрозділу «Сили Кудс» для просування того, що воно назвало «дестабілізуючими регіональними амбіціями і репресивними внутрішніми цілями» його батька.

За інформацією ізраїльського джерела, обізнаного з цим питанням, Ізраїль націлився на Моджтабу під час удару минулого тижня. Але Ізраїль вважає, що він був лише поранений.

Раніше Ізраїль заявляв, що будь-який новий лідер, призначений іранським режимом, буде ціллю для ліквідації. 

WP писало, що секретна оцінка розвідки США ставить під сумнів план Трампа “очистити” керівну структуру Ірану і встановити нового лідера країни на свій вибір. У звіті американської Національної ради розвідки зазначається, що навіть широкомасштабний напад Штатів на Іран навряд чи призведе до повалення міцно укоріненої військової та духовної верхівки Ісламської Республіки. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі