Через західні санкції імпорт ботулотоксинів до Росії скоротився втричі порівняно з 2021 роком. Відповідно, косметологічні російські клініки зіткнулися з гострим дефіцитом ботоксу. Про це повідомляє видання "Комерсантъ".
У січні-березні імпорт у РФ ботулотоксинів, що використовуються для корекції зморшок, впав утричі порівняно з минулим роком, до 74,5 тис. упаковок. Ввозилося лише два препарати – диспорт від французької Ipsen (73,8% всього імпорту) та ксеомін від німецької Merz. Але їх постачання скоротилося на 31% і 3% відповідно.
У 2021 році 25,3% імпорту ботулотоксинів припало на ботокс від Allergan, що належить американській AbbVie, повідомили у RNC Pharma. Але у березні AbbVie оголосила про припинення на знак протесту проти військових в Україні.
«Зникають запаси ботоксу вже викликають тривогу у клінік», – зазначає співзасновниця СРО «Національна асоціація клінік естетичної медицини» (НАКЕМ) Юлія Франгулова.
Клініки готові перейти на російські препарати релатокс від «Мікрогена» та міотокс від ФНЦИРІП імені Чумакова лише у разі серйозних збоїв постачання з-за кордону та помітного зростання цін на імпортну продукцію. Поки що, каже Світлана Кукушкіна, ціни зростали, навпаки, на вітчизняні препарати.
Нагадаємо, через західні санкції російські ресторатори відчувають дефіцит продуктів та алкоголю. Так само в країнінема з чого виробляти консерви, оскільки припинилися постачання сировини. А нещодавно в країні різко подорожчала сантехніка.