Нові вимоги Росії, оголошені в суботу, загрожують зірвати зусилля щодо порятунку ядерної угоди з Іраном 2015 року, повідомила Wall Street Journal, оскільки Москва заявила, що хоче гарантій від США щодо того, що санкції, пов'язані з Україною, не зашкодять її співпраці з Іраном.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у суботу, що Росія хоче отримати від США письмові гарантії того, що торговельній, інвестиційній та військово-технічній співпраці Москви з Іраном жодним чином не перешкоджатимуть санкції, нещодавно введені проти Росії у зв'язку з її вторгненням в Україну.
«Нам потрібні гарантії того, що ці санкції жодним чином не стосуватимуться режиму торговельно-економічних та інвестиційних відносин, закладеного в ядерній угоді», — сказав Лавров.
Оголошення було зроблено після того, як дипломати, які беруть участь у переговорах між Іраном та світовими державами, спрямовані на поновлення угоди 2015 року, заявили, що близькі до досягнення угоди.
«Вимога в останню хвилину з боку Росії може унеможливити своєчасне повернення до ядерної угоди 2015 року», — цитує Wall Street Journal слова високопоставленого західного дипломата.
Нова російська вимога «неконструктивна» для ядерних переговорів у Відні, що продовжуються, цитує Reuters високопоставленого іранського чиновника.
У Відні відбуваються переговори між рештою учасників угоди — Іраном, Росією, Китаєм, Францією, Німеччиною та Великою Британією.
США опосередковано беруть участь у переговорах через відмову Ірану вести прямі переговори з Вашингтоном.
Переговори у Відні, що розпочалися у квітні 2021 року, спрямовані на те, щоб повернути Іран до дотримання угоди та сприяти поверненню США до угоди. Угода передбачала ослаблення санкцій проти Ірану в обмін на обмеження його ядерної програми.
Вашингтон вийшов з угоди в 2018 році за тодішнього президента Дональда Трампа, знову наклавши широкі економічні санкції на Тегеран. Це спонукало Іран вжити заходів у відповідь, порушивши багато обмежень угоди, які були покликані ускладнити Тегерану отримання розщеплюваного матеріалу для ядерної бомби.
Іран наполягає на тому, що його ядерна програма призначена лише для мирних цілей.
Війна в Україні перестала бути справою лише України. Це — Третя світова війна і що раніше це усвідомлюють на Заході, то краще. Детальніше читайте у статті Валерія Калниша "Що має зробити Захід. Саме ПОВИНЕН"