Носіння масок стане новою реальністю надовго — ВООЗ

Поділитися
Носіння масок стане новою реальністю надовго — ВООЗ У ВООЗ просять громадян звикати носити маски постійно
Хоча ефективність маски від вірусу не доведена, її носіння дає психологічний захист.

Носіння медичних масок має увійти в буденність і стане новою реальністю для людства через пандемію коронавірусу COVID-19. Про це розповів в інтерв'ю ВВС спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров'я з питань пандемії коронавірусу Девід Набарро.

За його словами, хоча і немає доказів того, що маски знижують ризик зараження, проте вони дають впевненість мільйонам людей в захисті на той час, поки не буде знайдена вакцина від коронавірусу.

"Я впевнений, що деяка форма захисту особи стане нормою, не в останню чергу, щоб заспокоїти людей", - додав Набарро, підкресливши, що люди повинні звикнути до нового способу життя після пандемії.

"Так, ми повинні будемо носити маски. Так, повинно бути більше фізичного дистанціювання. Так, ми повинні захищати вразливих".

У міру того як щодня гинуть тисячі людей через хворобу COVID-19, викликану коронавірусом, доктор Набарро сказав, що вірус буде зупинений, коли стане відомо, як він себе проявляє.

"Найголовніше, ми всі повинні навчитися переривати передачу", - сказав він.

"Це революція. Як це трапилося, коли в 1850 році було виявлено, що брудна вода стала джерелом холери. Або, як і 25 років тому, ми всі дізналися про ВІЛ / Снід і його зв'язкок з сексом. Ми змінилися, адаптувалися і навчилися жити з цими новими реаліями. Ми також повинні змиритися з новою реальністю життя з COVID-19".

У всьому світі зареєстровано понад 1,85 мільйона випадків коронавірусу і майже 115 тисяч випадків смерті. Доктор Набарро не очікує, що коронавірус повністю зникне, поки не буде розроблена вакцина, і це вбиває надії на відновлення нормального життя.

"Ми думаємо, що це вірус, який буде ще довго переслідувати людську расу, поки ми всі не зможемо отримати вакцину, щоб захистити нас", - сказав він в інтерв'ю NBC.

Набарро додав, що новий коронавірус, схоже, не веде себе як грип, викликаючи хворобу "хвилями", але являє собою постійну загрозу. Є побоювання, що коронавірус викличе другу хвилю інфекцій, але в результаті будуть ослаблені заходи з блокування і відновиться локальна передача. Чи реагує сам коронавірус на сезонні зміни погоди - як, наприклад, грип - ще невідомо. Але деякі експерти сподіваються, що він буде подавлений теплою температурою.

Раніше представник ВООЗ в Росії Меліта Вуйнович заявила про те, що носіння маски може нашкодити, так як людина втрачає пильність і ігнорує інші заходи захисту, які є не менш важливими, такі як дотримання дистанції та захист шкірних покривів. Вуйнович застерегла від неправильного носіння медичних виробів. Так, маска не повинна бути мокрою, інакше людина стає поширювачем інфекції. Їх необхідно міняти кожні 2 години.

На закінчення Вуйнович зазначила, що маска потрібна тим, хто безпосередньо контактує з хворими і людям в натовпі. Причому, відстань в метр для останніх ніхто не відміняв.

Відзначимо, за даними соцопитування, лише половина киян вважають загрозу коронавірусу реальною. 92% респондентів підтримують запровадження вимоги обов'язкового носіння маски в громадських місцях.

Детальніше про те, яким буде світ після пандемії читайте у статті Сергія Корсунського "Цікаві часи" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі