Норвегія залучить військових для захисту своїх нафтогазових установок

Поділитися
Норвегія залучить військових для захисту своїх нафтогазових установок © depositphotos/FlyOfSwallow
Виявлені у вівторок витоки газу сколихнули енергетичні ринки та посилили занепокоєння щодо безпеки.

Норвегія залучить армію для захисту своїх нафтогазових установок від можливого саботажу. Таке рішення було ухвалене після того, як кілька країн заявили про значну ймовірність того, що витік газу з обох газогонів Nord Stream міг бути спланованою диверсією, повідомляє Reuters.

На сьогодні Норвегія є найбільшим постачальником газу в Європі та провідним світовим постачальником нафти. Вона має понад 90 морських нафтових і газових родовищ, більшість з яких підключено до мережі газопроводів, що простягаються приблизно на 9000 км.

«Військові будуть активно залучені до охорони норвезьких нафтових і газових установок», — повідомив прем'єр-міністр країни Йонас Гар Стере.

За його словами, охорона цих об’єктів буде здійснюватись спільно із союзниками. Нагадаємо, що Норвегія є членом НАТО.

На морі для захисту нафтогазових установок будуть розгорнуті військово-морські сили, а на суші свою присутність на об'єктах посилить поліція.

Раніше НАТО та Європейський Союз наголосили на необхідності захисту критично важливої інфраструктури та попередили про «безумовну та спільну відповідь», якщо атаки відбудуться знову.

Управління безпеки нафти Норвегії вже закликало до більшої пильності щодо невідомих безпілотників, які літають поблизу норвезьких морських нафтогазових платформ і попередило, що вони можуть нести ризик зокрема і навмисних атак.

Як повідомляли норвезькі урядовці, аномальну активність різного розміру безпілотних літальних апаратів спостерігали напередодні інциденту з витоком газу.

Експерти застерігають, що безпека нафтового сектора скандинавської країни може бути занадто слабкою.

«Уряд Норвегії має усвідомити, що, безумовно, найважливішим стратегічним об’єктом у всій Європі зараз є імпорт енергії або газу з Норвегії», — прокоментував Reuters Тор Івар Строммен, старший викладач Королівської військово-морської академії Норвегії.

За його словами, якщо ці поставки будуть припинені або значно скорочені, це призведе до повної енергетичної кризи в Європі. 

Він закликав уряд та видобувальні компанії до скоординованих дій щодо захисту наземних і морських установок.

«Ви ніколи не зможете повністю перешкодити диверсії на 8800 кілометрів трубопроводів, це неможливо. Але об'єднані узгоджені дії можуть ускладнити роботу потенційних диверсантів», — сказав Строммен.

Хто й навіщо підірвав «Північний потік»? Читайте у однойменному матеріалі Ігоря Маскалевича.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі