Нобелівську премію миру отримають борці за права дітей

Поділитися
Нобелівську премію миру отримають борці за права дітей Юсуфзай відома також своєю боротьбою за права жінок © ewents.ru
Комітет зокрема оцінив їх внесок у боротьбу за право молодих людей на освіту.

Лауреатами Нобелівської премії світу 2014 року стали пакистанська правозахисниця Малала Юсуфзай і індійський борець за права дітей Кайлаш Сатьярти.

Як наголошується на сайті Нобелівського комітету, премію вручили "за їх боротьбу проти гноблення дітей та молоді та за забезпечення права дітей на освіту".

"У бідних країнах світу, 60% населення молодше 25 років. Відповідно, повага прав дітей та молодих людей є передумовою для мирного глобального розвитку. У зонах конфлікту, зокрема, порушення прав дітей веде до продовження насильства з покоління в покоління", - йдеться в повідомленні.

17-річна Малала Юсафзай з Пакистану відома тим, що в 2009 році в Долині Сват, де контрольовані талібами місцева влада заборонила дівчатам відвідувати школу, 11-річна Юсуфзай зважилася відстоювати своє право на отримання освіти - вона стала під псевдонімом вести блог, присвячений боротьбі за свої права і швидко став дуже популярним. В жовтні 2012 року озброєні таліби вчинили на нього замах. Зараз Малала Юсуфзай є символом боротьби за права жінок не тільки в Пакистані, але і по всьому світу.

За останні роки Малала Юсафзай отримала ряд престижних нагород у сфері захисту прав людини. Зокрема, у 2013-му вона стала лауреатом премії імені Андрія Сахарова, яку вручають за захист прав людини і свободи слова.
60-річний Кайлаш Сатьярти приймає участь у русі проти експлуатації дитячої праці з 1990-х років. Його організація, Bachpan Bachao Andolan, звільнила понад 80 тис. дітей від різних форм експлуатації, сприяючи їх реабілітації, зокрема здобуттю ними освіти.

"Проявляючи велику особисту мужність, Кайлаш Сатьярті, підтримуючи традиції Ганді, очолював різні форми протестів і демонстрацій, виключно мирних, борючись з жорстокою експлуатацією дітей заради фінансової вигоди. Він також зробив внесок у розвиток найважливіших міжнародних конвенцій з прав дітей", - йдеться в повідомленні комітету.!zn
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі