Німецькі вчені розкрили секрети операційної системи КНДР

Поділитися
Німецькі вчені розкрили секрети операційної системи КНДР Найпопулярніші програми операційної системи - це календар, корейський аналог текстового редактора Word © flickr.com
Північнокорейська ОС "Червона зірка" бореться з підпільним обміном іноземними фільмами, музикою і документами.

Ученим з Німеччини вдалося дізнатися подробиці роботи операційної системи, яку розробили в Північній Кореї: нова версія національної ОС КНДР особливим чином маркує всі файли на комп'ютерах, щоб боротися з поширенням забороненого в країні медіа-контенту.

Результати дослідження фахівців Флоріана Грунова і Ніклауса Шнісса були оприлюднені в неділю на конференції з кібербезпеки в Гамбурзі.

Остання версія операційної системи "Червона зірка" була розроблена Корейським комп'ютерним Центром у 2010 році. Стара версія імітувала зовнішній вигляд Windows 7, а нова - базується на Linux, але при цьому багато в чому повторює інтерфейс операційних систем, вироблених корпорацією Apple.

Цікаво, що нинішнього лідера КНДР Кім Чен Ина кілька разів було сфотографовано саме поряд з комп'ютерами Apple.

Розробники "Червоної зірки" змогли обладнати систему унікальним способом шифрування. Вони також роблять чималі зусилля, щоб виключити можливість шпигунства.

"Червона зірка" не заохочує спроби внесення самовільних змін. Якщо користувач намагається поміняти одну з її ключових функцій - наприклад, вимкнути антивірус або систему обмеження доступу - комп'ютер покаже повідомлення про помилку або перезавантажиться", - говорять дослідники.

Розробники "Червоної зірки" також намагаються боротися з підпільним обміном іноземними фільмами, музикою і документами. Нелегальний контент зазвичай передається від людини до людини через карти-пам'яті (флешки). Це ускладнює спроби контролюючих органів зрозуміти, звідки прийшла інформація.

"Червона зірка" ставить теги або водяні знаки на всі документи і медіа-файли на вашому комп'ютері і флешках, які приєднувалися до неї. Виходить, що можна відстежити шлях будь-якого файлу, дізнавшись всіх, хто коли-небудь відкривав і створив його.

"Такі теги операційна система ставить і на ті файли, які ви навіть не відкривали", - говорить Грунов.

Найпопулярніші програми операційної системи - це календар, корейський аналог текстового редактора Word, а також програма для створення музики.

За станом на кінець 2015 року кількість активних IP-адрес в Північній Кореї, що мають доступ до інтернету, не перевищує 1500. В основному це партійні діячі, деякі наукові інститути, іноземні посольства, столичні університети, зовнішньоекономічні організації і пропагандисти.

Решта користуються національною мережею "Кванмен", яка представляє з себе якийсь сурогат інтернету всередині однієї держави. "Кванмен" була запущена в 2000 році, і зараз її аудиторія сягає близько 100 тисяч чоловік. У мережі можна знайти близько п'яти тисяч сайтів.

Основна частина матеріалів - комуністична пропаганда, зустрічаються і природно-наукові і технічні тексти, а також сайти, на яких відбувається спілкування між учнями і викладачами різних вищих навчальних закладів.

Читайте також: КНДР у 2016 році розширить радіус дії балістичних ракет – доповідь

Раніше повідомлялося, що Північна Корея здатна створити ядерний заряд використовуючи шість кілограмів плутонію. За даними Південної Кореї, КНДР на даний момент має близько 40 кг плутонію, цього може вистачити на виробництво восьми ядерних зарядів. Деякі джерела не виключають, що за кілька останніх місяців Пхеньян міг збільшити цю кількість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі