Німецькі правопопулісти з АдН отримували незаконне фінансування - Deutsche Welle

Поділитися
Німецькі правопопулісти з АдН отримували незаконне фінансування - Deutsche Welle Не виключається, що "друзі Путіна" фінансувалися зі Швейцарії російською розвідкою © 112 Україна
Кошти неодноразово перераховувалися з липня по вересень 2017 року від "однієї швейцарської фармакологічної компанії" і йшли у швейцарських франках.

Опозиційна німецька правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН), яку називають "німецькі друзі Путіна", могла незаконно отримувати фінансування з-за кордону, йдеться у матеріалах журналістського розслідування німецьких суспільно-правових медіакомпаній WDR та NDR, а також видання Süddeutsche Zeitung, пише Deutsche Welle.

Так, гроші на виборчу кампанію співголови АдН у бундестазі Аліс Вайдель надійшли у кілька переказів на загальну суму близько 130 тисяч євро швейцарськими франками. З липня по вересень 2017 року від "однієї швейцарської фармакологічної компанії" на рахунок місцевої організації АдН в окрузі Боденського озера, у якому Вайдель балотувалася в бундестаг, було зроблено кілька переказів (Швейцарія на даний час має славу "гнездилища російської розвідки" - настільки, що цим офіційно висловлював занепокоєння уряд країни - ред.).

Партія "Союз-90/Зелені" та Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) вимагали негайних роз'яснень у зв'язку з інформацією журналістів; подекуди навіть пролунали голоси з вимогами відставки Вайдель.

Сама співголова фракції АдН у відповідь на запит журналістів, які розслідували справу, заявила, що щодо "непроханих пожертвувань" уперше дізналася у вересні 2017 року і зажадала їх повернути, так як "засумнівалася в законності". Оскільки не були встановлені справжній власник "фармакологічної компанії" та підгрунтя його дій, гроші дійсно повернули - однак тільки у квітні 2018 року.

Експерт з прав політичних партій у ФРН Мартін Морлок пояснив розслідувачам з WDR, NDR та Süddeutsche Zeitung, що фінансування такого роду не може вважатися законним, оскільки надходить з-за меж Європейського союзу від осіб, які не є громадянами Німеччини. Крім цього, пожертви понад 50 тисяч євро підлягають обов'язковій реєстрації, а дані про них - оприлюдненню.

Правозахисники відзначають, що це третій зазначений випадок виявлення незаконного фінансування АдН за останній рік.

У 2017 році правопопулісти уперше пройшли до парламенту, набравши 12,6% голосів, і стали найбільшою опозиційною силою в парламенті ФРН 19-го скликання. Починаючи з 2014 року по даний час, АдН змогла пройти в парламенти всіх 16 федеральних земель Німеччини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі