Верхня палата парламенту Німеччини схвалила поравки до закону, які роблять жорсткіше міграційне законодавство.
Як повідомляє Deutsche Welle, закононопроект, раніше запропонований урядом Німеччини на чолі з Ангелою Меркель, був прийнятий у прискореному режимі. Чинності нові міграційні правила вступають 1 листопада 2015 року.
Документом визначено перелік безпечних країн, громадянам яких буде найскладніше отримати притулок в Німеччині, - Албанія, Косово і Чорногорія.
Також новий закон дає прикордонникам право прискореного вислання з Німеччини тих мігрантів, які сподіваються отримати притулок в країні з економічних міркувань. Біженців, у яких закінчився термін перебування в Німеччині, тепер будуть висилати з країни без попередження.
Щомісячну фінансову допомогу мігрантам за можливістю будуть замененять соціальною допомогою. Виплати будуть доступні тільки на місяць вперед, певним групам скоротять грошову допомогу.
У той же час, новим законопроектом передбачається прискорений розгляд прохань і скорочення термінів будівництва пунктів розміщення біженців. Він також передбачає доступність інтеграційних курсів для тих, хто має високі шанси на отримання притулку.
Лише Німеччина змушена була взяти 200 тисяч біженців в 2014 році, і готується прийняти близько 800 тисяч біженців в 2015. В цілому, в ЄС з початку 2015 року прибуло 500 тисяч біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки, їх число до кінця року може збільшитися до мільйона. Більшу частину біженців доводиться приймати Німеччині, Франції, Італії, Греції, Швеції. Для того, щоб полегшити тягар цих країн, у Раді ЄС домовилися на квотній основі перерозподілити 160 тисяч біженців майже по всіх країнах ЄС
В Німеччині вже назвали ці цифри "краплиною в морі".