"Велика Британія залишиться у спільному ринку Євросоюзу. Але це, звісно, означає свободу пересування робочої сили", - повідомив міністр в інтерв'ю газеті Welt am Sonntag.
Тим часом в уряді Лондона заявляють про чіткий "курс на Brexit".
"Жодних сумнівів немає. Вихід дасть нам можливість створити позитивне нове майбутнє для Великої Британії, в якому ми будемо вільно контролювати свої кордони, ухвалювати власні закони та робити те, що роблять суверенні держави", - розповів міністр з питань виходу Великої Британії з ЄС Девід Девіс агентству Reuters.
На думку Девіса, деякі пункти майбутніх переговорів будуть складними, але Британія не відвертатиметься від Європи. Він наголосив на тому, що важливо досягти угоди, яка створить усі умови для "хорошого розвитку" і для Великої Британії, і для ЄС, а також для "нового глибокого та особливого партнерства".
Нагадаємо, 8 червня в Британії відбулися дострокові парламентські вибори, ініційовані прем'єр-міністром Терезою Мей. Вона пояснила, що Сполучене Королівство потребує визначеності та стабільності. Крім того, за її словами, позачергові вибори повинні об'єднати британське суспільство перед проведенням переговорів щодо виходу країни з ЄС.
Однак результати виборів послабили позиції консерваторів: їм вдалося отримати 318 з 650 місць у Парламенті, тоді як раніше у них був 331 мандат. 262 депутати провели в Парламент лейбористи, решта мандати дісталися представникам більш дрібних партій.
Детальніше про дострокові парламентські вибори у Британії, їх результати та наслідки читайте в матеріалі Віктора Константинова "Піррова перемога" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".