Канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила про активне залучення бундесверу до політики стримування Росії на східному фланзі НАТО.
"При цьому я особливо хочу підкреслити, що для нас дуже важливо, щоб ми діяли в рамках договору НАТО-Росія", - сказала Меркель у п'ятницю, 29 квітня, після зустрічі з литовським прем'єр-міністром Марісом Кучінськісом.
У той же час вона зазначила надії активізувати діалог між РФ і НАТО.
"Ми повинні постійно продукувати і давати можливість можливості для переговорів", - повідомила Меркель.
Офіційний представник Міноборони ФРН Йенс Флосдорфф на урядовій прес-конференції 29 квітня підтвердив інформацію, яку напередодні поширили німецькі ЗМІ.
Він уточнив, що в НАТО поки обговорюються різні моделі, і лише одна з них передбачає варіант, при якому Німеччина візьме на себе управління майбутнім збройним формуванням у Литві і разом з іншими країнами Альянсу направить до його складу військовослужбовців бундесверу. Остаточне ж рішення буде прийнято на варшавському саміті НАТО в липні 2016 року.
30 березня Пентагон заявив, що в наступному році в Європу буде відправлена бронетанкова бригада американських військ, яка буде захищати східний фланг НАТО. В даний час в Європі розміщені дві бригади солдатів зі Сполучених Штатів: механізоване підрозділ в Німеччині і повітряно-десантні сили в Італії.
На початку березня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що бази НАТО на території Польщі повинні бути повноцінно оснащені зброєю. Те ж стосується й інших країн, які входять у східний фланг НАТО.