Німеччина озвучила очікування від переговорів глав МЗС "Нормандської четвірки"

Поділитися
Німеччина озвучила очікування від переговорів глав МЗС Росія має вплинути на сепаратистів
Німеччина очікує відкриття пунктів в'їзду-виїзду на лінії зіткнення.

Під час відеоконференції в нормандському форматі Німеччина підніме питання впливу пандемії коронавіруса на ситуацію на Донбасі, про це заявив глава МЗС Німеччини Хайко Маас, повідомляє DW.

"Закриття лінії зіткнення особливо важко позначилося на людях похилого віку ... Тому ми будемо обговорювати відкриття лінії зіткнення і питання пунктів в'їзду-виїзду", - сказав він.

Маас додав, що ще однією темою переговорів буде діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та її безперешкодна робота на території всього регіону.

"Без об'єктивної оцінки СММ домовленості (у Мінську - ред.) неможливо імплементувати. Взаємна недовіра занадто велике. Росія це знає, тому повинна вплинути на сепаратистів", - підкреслив він.

Німецький міністр додав, що Німеччина хоче втілити в життя рішення, прийняті на Паризькому саміті. Він також відзначив прогрес у питанні обміну полоненими.

Раніше, міністр закордонних справ України, Дмитро Кулеба вважає, що зустрічі глав МЗС у нормандському форматі повинні проходити регулярно. За його словами, контакти між главами МЗС Німеччини, Франції, України і РФ "стали спорадичними".

Попередня зустріч в нормандському форматі відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їх вплив на Україну читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі