Німеччина має докази воєнних злочинів в Україні «в тризначному діапазоні» — прокурор

Поділитися
Німеччина має докази воєнних злочинів в Україні «в тризначному діапазоні» — прокурор © КМДА, Олексій Самсонов
Німеччина почала збирати докази ще у березні 2022 року.

Німеччина зібрала докази воєнних злочинів в Україні. Про це заявив генеральний прокурор країни Петер Франк, додавши, що він бачить необхідність судового процесу на міжнародному рівні. Про це повідомляє Reuters.

«Зараз, наприклад, ми зосереджені на масових вбивствах у Бучі або нападах на українську цивільну інфраструктуру», - сказав Петер Франк.

Наразі прокурори мають докази в «тризначному діапазоні», додав він, не уточнюючи деталей.

Україна та її західні союзники звинуватили російські війська у скоєнні звірств у Бучі, невдовзі після початку вторгнення у лютому минулого року. Москва заперечує ці звинувачення. Росія також завдавала ударів по ключових об'єктах інфраструктури в Україні, але заперечує, що цілеспрямовано атакувала цивільне населення.

У березні 2022 року Німеччина почала збирати докази для переслідування можливих воєнних злочинів, у тому числі шляхом опитування українських біженців та оцінки загальнодоступної інформації, повідомив Франк, додавши, що німецькі прокурори ще не проводять розслідування щодо конкретних осіб.

«Ми готуємося до можливого пізнішого судового розгляду - чи то у нас в Німеччині, чи то з нашими іноземними партнерами, чи то в міжнародному суді», - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, хто має бути притягнутий до відповідальності, Франк сказав, що російські державні лідери і ті, хто виконує рішення на найвищому військовому рівні, повинні бути притягнуті до відповідальності.

Україна наполягає на створенні спеціального трибуналу для переслідування російських військових і політичних лідерів, яких вона вважає відповідальними за розв'язання війни.

Міжнародний кримінальний суд розпочав власне розслідування ймовірних злочинів проти людяності та воєнних злочинів через кілька днів після вторгнення Москви 24 лютого, але він не має юрисдикції притягувати до відповідальності за агресію в Україні.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що в Гаазі буде створено міжнародний центр для переслідування злочину агресії проти України.

Як покарати Путіна та його посіпак з вищого керівництва Росії за злочин агресії проти України? Ідея спецтрибуналу стрімко здобуває у світі нових прихильників. Все більше держав долучаються до дискусії, все конкретнішою стає розмова про майбутній трибунал. Тож на якому етапі перебуває зараз цей складний процес, які існують погляди на модель трибуналу та які часові віхи будуть ключовими в першій половині цього року?  Про це ви дізнаєтесь, прочитавши статтю Еріка Кучеренка «Як Україна наближає створення трибуналу, що засудить Путіна&Ko».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі