Глави МЗС Німеччини, Австрії, Швейцарії та Ліхтенштейну опублікували спільну декларацію, яка присвячена майбутньому головуванню в ОБСЄ Німеччині (2016 рік) та Австрії (2017 рік). У цьому документі вони запропонували програму посилення ефективності інструментів ОБСЄ, в числі яких у зв'язку з кризою в Україні називалося "здатність проведення миротворчих місій з військовими елементами".
"У зв'язку з українським кризою особливо виразно показується, що нагально необхідне посилення інструментів ОБСЄ в конфліктних ситуаціях: ОБСЄ потребує чітких інструменти попередження конфліктів, попередження попередньої напруженості, реагуванні на попередню напруженість конфліктів і посиленні своєї посередницької функції для дипломатичного вирішення конфліктів", - йдеться в одному з пунктів спільної декларації.
17 серпня між спостерігачами місії ОБСЄ і бойовиками "ДНР" відбулася словесна перепалка, в ході якої останні кинули в авто ОБСЄ 122-мм снаряд, що не розірвався. "Пізніше при аналізі фото докази оболонки, СММ оцінила, що це був 122-мм артилерійський снаряд", - йдеться у звіті.
Останнім часом почастішали випадки перешкоджання діяльності СММ ОСБЄ з боку бойовиків, такі як обстріл автомобілів ОБСЄ під Луганськом 27 липня, організований "ДНР" мітинг проти ОБСЄ, поранення начальника патруля ОБСЄ в Широкиному, місія прийняла рішення залишити Широкине.
Крім того, 9 серпня в Донецьку спалили чотири автомобіля місії ОБСЄ. Спалення автомобілів місії в ОБСЄ пов'язали з доповідями про ситуацію в місті, а 11 серпня в Луганську був організований черговий мітинг проти роботи ОБСЄ. У місії зазначили, що ця акція протесту, як і в Донецьку, була добре організована.