Як повідомляє німецький журнал Focus, добровольці об'єднуються через соціальні мережі. Приміром, сторінка в Facebook під назвою "Дюссельдорф стежить", на якій можна вступити до загону "самооборони", вже зібрала 2,3 тисячі підписників. Учасникам пропонують разом ходити вулицями у вихідні та під час масових заходів, щоб в разі чого можна було прийти на допомогу жінкам.
Однак поліції Німеччини не дуже подобається така ініціатива.
"Кожен такий загін з громадян, як правило, заходить далеко", - сказав заступник голови профспілки німецьких поліцейських Йорг Радек.
Він визнав, що захист жінок - "справа благородна", але поява таких добровольчих загонів - це "ознака страху" суспільства. За словами Радека, безпекою повинна займатися поліція, а самосуд - це теж незаконно.
У свою чергу, міністр внутрішніх справ Томас Де Мазьєр заявив, що у хвилі нападів на жінок в Німеччині винна частково і поліція, яка не доклала достатніх зусиль для запобігання таких злочинів.
В цей же час, після новорічних нападів на жінок у Німеччині запропонували спростити процедуру депортації біженців. Цю пропозицію озвучив міністр Де Мазьєр.
За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб.