Нідерланди заявили, що більше не залежать від російського палива

Поділитися
Нідерланди заявили, що більше не залежать від російського палива © www.destentor.nl
Уряд Нідерландів дотримується санкцій проти РФ, узгоджених ЄС.

Нідерланди більше не залежать від вугілля, нафтопродуктів (дизельного палива та гасу) і сирої нафти з Росії. Таким чином, Нідерланди дотримуються санкцій проти РФ, узгоджених ЄС, заявив міністр клімату та енергетики Роб Йеттен, повідомляє NOS.

Газ не підпадає під санкції, але метою уряду Нідерландів було припинити залежність від Росії. За словами Йеттена, цього було досягнуто, зокрема, завдяки імпорту СПГ (скрапленого природного газу). Однак невелика частина все ще надходить з Росії.

Для постачання СПГ в останні місяці, серед іншого, була побудована плавуча установка в Емсхафені. Уряд Нідерландів хоче розширити ці можливості разом з іншими європейськими країнами. Запуск вугільних електростанцій на повну потужність також зменшив попит на російський газ.

Виступаючи на радіо NOS Radio 1 News, Йеттен сказав, що газові сховища в Нідерландах зараз відносно заповнені.

«Це означає, що завдання на наступну зиму буде менш жорстким, адже нам доведеться заповнювати трохи менше. Але нам потрібно готуватися до того, що протягом кількох років газ буде відносно дорожчим, ніж той, до якого ми звикли», - додав міністр.   

ЄС запровадив санкції, щоб покарати РФ і фінансово вдарити по Кремлю. Шістдесят відсотків державних доходів РФ надходять від продажу викопного палива. Росія значною мірою переорієнтувала свою торгівлю нафтою на країни Азії, обмеживши вплив санкцій. Висока ціна нафти також зіграла на користь Москви. Однак аналітики очікують, що санкції можуть завдати Росії більшої шкоди в найближчому майбутньому.

Енергетична війна глави Кремля Владіміра Путіна розгортається так само, як і його «спеціальна військова операція». Тобто, не дуже вдало. Після того, як російський президент посіяв страх і хаос, поставивши під загрозу постачання газу країнам, що підтримують Україну, російський президент опинився в скрутному становищі, пише Financial Times.   

Європейські країни вже успішно виробили рецепти, як жити без російського газу. Паніка на газовому ринку Європи спала ще на початку осені. Запаси блакитного палива в газосховищах європейських країн перевищують рівень минулого сезону. «Чому провалився газовий шантаж Путіна в Європі», пояснюють у своїй статті Олександр Харченко і Марія Якуб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі