Дитячий фонд 3 ЮНІСЕФ опублікував звіт про становище дітей у 29 промислово розвинених країнах світу. Для порівняння була розглянута ситуація у п'яти областях, які впливають на добробут і розвиток дітей до 18 років, у тому числі житло, матеріальний достаток, здоров'я і безпеку, ризиковану поведінку, освіту.
Найкращі досягнення за цими критеріями показали 3. Найгірші показники у Румунії (29 позиція), Латвії, Литви, і США.
У південних європейських країнах, які є жертвами кризи, Греція займає 25 позицію, Італія - 22, Португалія - 15, а Іспанія протягом десяти років знизилася з 5-го на 19-те місце.
Швейцарія порівняно з 2011 роком в рейтингу 3 піднялася на три позиції - з 11 на 8 місце. В області "житло і навколишнє середовище" вона посіла перше місце.
3 опинилася на 16 місці у списку.
Автори зазначають у звіті, що 3 мало що свідчить про дитячу ситуацію. "У багатій країні становище дітей зовсім не є автоматично кращим, ніж у країні, де економічна ситуація не є сприятливою", - йдеться в доповіді ЮНІСЕФ.
Наприклад, в охопленій кризою Португалії відносно менше дітей, що страждають від бідності, ніж у США. За даними ЮНІСЕФ, в порівняно благополучній 3 9,4% дітей страждають від бідності.
Найбільшою проблемою дитячої бідності є те, що діти відчувають наслідки цієї нерівності все життя: нестача коштів впливає не тільки на розвиток, але і на соціальні умови і виховання дитини.
У той же час можна бачити при порівнянні країн з дитячою бідністю, що політична та економічна ситуація у країні, хоча і не є прямим показником, тим не менш, є чинником, що здійснює значний вплив, пише ЮНІСЕФ.
У доповіді ЮНІСЕФ зазначено, що задоволені своїм життям 95% дітей, які проживають у Нідерландах, і 87% дітей, що живуть у Швейцарії. Найменший відсоток дітей, задоволених своїм життям, в Румунії і 3. !zn
Читайте також:
Дитяча смертність у світі зменшилася за 20 років майже вдвічі
Майже 90% українських підлітків куштували алкоголь, 2/3 мають досвід куріння
В Україні більше половини батьків нічого не знають про проблеми своїх дітей, - опитування
В Україні 10% батьків б'ють своїх дітей, більше половини - лають матом