Зокрема, Амстердам, який зараз головує в ЄС, пропонує відправляти поромами небажаних іммігрантів назад в Туреччину, звідки вони прибувають на грецькі острови Лесбос і Кос.
Як пояснив голова правлячої нідерландської "Партії праці" Дідерік Самсом, таке рішення зараз розглядають в кількох країнах ЄС, зокрема в Німеччині, яка одна з тих, хто прийняв найбільшу кількість біженців.
"Ми повинні перекрити "швидкісну трасу" мігрантів між Грецією та Туреччиною", - пояснив Самсом.
Він пояснив, що Туреччина готова приймати біженців після їх повернення з ЄС за умови, що самі європейці офіційно прийматимуть у себе 250 тисяч біженців на рік.
Тим часом біженці опинилися в скруті через небажання Росії приймати їх назад зі Скандинавії. Фінська сторона запевняє, що не може прийняти нелегальних мігрантів з Близького Сходу, оскільки вони вже жили у Росії цілком безпечно. А враховуючи досвід відносин з РФ у минулому, Хельсінкі хочуть вирішити цю проблему напряму з Москвою і не залучати до суперечки інші країни Шенгенської зони.
В цей же час Швеція має намір депортувати 80 тисяч біженців. Це буде стосуватися тих, чиї запити на надання притулку були відхилені.
Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.