Міжнародні зусилля, спрямовані на ізоляцію та покарання Ізраїля за його дії в Газі та посилення протистояння з "Хезболлою", ніде не проявляються так очевидно, як в Організації Об'єднаних Націй, де світові лідери збираються цього тижня на Генеральну Асамблею, на якій, як очікується, пролунає ще більше закликів до припинення конфлікту.
Щорічна зустріч у Нью-Йорку стане кульмінацією майже річних зусиль, спрямованих на те, щоб зупинити війну в Газі за допомогою засуджень, резолюцій і судових справ, поданих до судів ООН. І все ж, попри всі зусилля, Ізраїль не змінив свою стратегію, зазначає Шейнді Рейс, заступник керівника бюро The Wall Street Journal на Близькому Сході та в Північній Африці.
Невдачі щодо цих зусиль підкреслюють обмеженість ООН, де країни можуть легко голосувати за резолюції проти ізраїльського уряду без розриву дипломатичних зв'язків або інших наслідків для нації. Найбільш запеклими критиками Ізраїля в ООН є арабські країни, такі як Йорданія, яка дозволила використовувати свій повітряний простір для збиття масованого шквалу ракет і безпілотників з боку Ірану у квітні цього року.
"Люди використовують свої виступи в ООН, щоб критикувати Ізраїль, але при цьому приховують той факт, що насправді вони не вживають жодних дій, які могли б покарати Ізраїль", — заявив Річард Гоуен, експерт з питань ООН Міжнародної кризової групи, аналітичного центру, що базується в Брюсселі.
Діана Батту, палестинська правозахисниця, яка працювала над справами в Міжнародному суді ООН, сказала, що багато країн бояться діяти проти Ізраїля, тому що хочуть залишатися на боці США.
Нагадаємо, що минулого тижня Ізраїль заявив, що розширює свої стратегічні цілі у війні в Газі, щоб забезпечити повернення 60 тисяч евакуйованих жителів північного Ізраїля до своїх домівок, які регулярно стають мішенню для "Хезболли". Зрештою він здійснив серію безпрецедентних нападів на угруповання, включаючи дистанційний підрив пейджерів та іншої техніки.
Крім того, протягом останніх двох днів Ізраїль посилив свою повітряну кампанію, завдаючи ударів по об'єктах на півдні Лівану. Ліванські офіційні особи стверджують, що в результаті загинуло до 600 осіб — найбільша кількість жертв з часів 34-денної війни з "Хезболлою" у 2006 році.