Newsweek розповів, як в РФ обговорювали можливість ядерного удару по Україні

Поділитися
Newsweek розповів, як в РФ обговорювали можливість ядерного удару по Україні © goodfon.ru
Листи від інформатора з ФСБ розкривають, як російські чиновники обговорювали ядерну війну.

Після перших невдач російських військ навесні в РФ обговорювали можливість ядерного удару по Україні. Про це повідомляє Newsweek, посилаючись на електронні листи, отримані від інформатора з ФСБ РФ із позивним «Вітер змін».

Електронні листи, які були передані виданню, датовані 17 та 21 березня, а також 12 квітня. Листи від агента ФСБ отримав російський правозахисник і засновник сайту Gulagu.net Владімір Осєчкін.

Починаючи з 4 березня, джерело з ФСБ регулярно надсилало повідомлення Осєчкіну, розкриваючи гнів і невдоволення всередині служби через війну проти України. Останні листи інформатора, датовані листопадом, свідчать про напругу серед найближчих союзників глави Кремля Владіміра Путіна.

Листи були отримані за кілька місяців до того, як Путін заявив, що Росія готова застосувати ядерну зброю для «захисту своєї територіальної цілісності».

В електронному листі від 17 березня, написаному всього через кілька тижнів після початку війни, джерело повідомило, що хоча війна проти України «десь за межами логіки і здорового глузду», вони сподіваються, що «відверта дурість не буде реалізована», маючи на увазі використання ядерної зброї.

Кількома днями пізніше джерело в ФСБ повідомило, що застосування тактичної ядерної зброї проти України означало б поразку Росії в очах як супротивників, так і нейтральних країн.

«Такий потужний аргумент для локального конфлікту продемонстрував би військову слабкість, яку не зміг би перекрити навіть військовий успіх», - писав інформатор з ФСБ додаючи, що Путін може погрожувати застосуванням ядерної зброї для «можливого залякування Заходу».

Ядерний удар Путіна у війні проти України «нічого не дасть» і може «спровокувати такі наслідки, що немає сенсу це розглядати», йдеться в електронному листі інформатора від 12 квітня.

Він також припустив, що «ланцюг інстанцій» в Кремлі заблокує Путіна, якщо він коли-небудь спробує віддати наказ про ядерний удар.

«Тобто, якщо це "технічно можливо", в чому немає ніякої впевненості. Точніше, для початку для цього потрібна згода всіх причетних (до нанесення ядерного удару), що складно. Потім потрібно, щоб технічні можливості відповідали "хочеться", а тут все непросто», - пише інформатор.

Крім того, під час використання ядерної зброї РФ потрібно враховувати низку факторів, зокрема, й втручання інших країн.

«І ракетам все одно потрібно буде досягти цілей, тому що «нерівномірні перехоплення» таких ракет над нашою територією можуть стати неприємним «побічним ефектом», який перекреслить усе», - йдеться у листах.

У тому ж електронному листі агент ФСБ критикує відсутність стратегії Кремля щодо вторгнення, вказуючи на Путіна у питанні військових невдач Росії у війні проти України в той час.

«Кульмінація російської проблеми зараз створена особисто Путіним - вже тим, що він ставить свої політичні вимоги вище будь-якої доцільності: військової, соціальної, економічної. У нас немає стратегії... Ще два тижні тому була надія, що нинішня криза змусить вище керівництво країни зробити відповідальний крок назад, оцінити ситуацію і шукати реальні шляхи виходу з нинішньої ситуації. Натомість ми бачимо поведінку гравця, який зірвався в азарті і намагається за будь-яку ціну відіграти свої програні ставки. І зупинити його нікому, а оточення цьому потурає (ви б бачили, як плазують навіть наші люди [в ФСБ])», - йдеться у листах.

Директор Європейської програми Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Макс Бергманн раніше заявив в інтерв'ю Newsweek, що, на його думку, Путін «відчайдушно шукає якийсь спосіб спробувати змінити цей конфлікт».

«Якщо ви росіянин, вас може розчарувати цей величезний запас ядерної зброї, яка є начебто вашою претензією на статус великої держави. Але вона не має ніякого значення - ви не можете її використати, все, що ви можете зробити - це погрожувати її застосуванням», - заявив аналітик.

Бергманн оцінив, що якщо Україна продовжить досягати значних успіхів на полі бою і наблизиться до Криму, «це той сценарій, коли ви, можливо, побачите, що Росія дуже серйозно поставиться до ядерних погроз».

Аналітик також вважає, що Путін, швидше за все, вдасться до використання ядерної зброї або погрожуватиме нею, якщо часткова мобілізація російських резервів виявиться неефективною у війні.

Росія неодноразово погрожувала застосувати тактичну ядерну зброю в Україні, чим викликала обґрунтоване занепокоєння Заходу. Але чи готовий Путін насправді розпочати ядерну війну, чи просто намагається шантажувати союзників Києва? У колективному матеріалі журналістів The New York Times розглядаються головні мотиви кремлівського диктатора та оцінюється ймовірність ядерного удару по території України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі