Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив в понеділок про те, що він обговорював анексію долини річки Йордан з президентом США Дональдом Трампом, серед інших "історичних можливостей", повідомляє ізраїльське видання KanNews.
"Вчора я говорив з Трампом про історичні можливості, які у нас є в найближчі місяці, в тому числі про долину річки Йордан в якості протяжного східного кордону Ізраїлю та оборонному союзі з США. Я запропонував Ганцу реалізувати ці можливості в уряді єдності, яке буде створене зараз", - сказав Нетаньяху.
Сотні тисяч поселенців живуть на аванпостах на Західному березі, які управляються ізраїльськими військовими, і які контролюють життя понад 2,5 мільйона палестинців.
Міжнародна спільнота вважає ізраїльські поселення незаконними згідно з міжнародним правом, побудованими на землі, конфіскованої у палестинських сімей. Розширення ізраїльського суверенітету над такою великою територією також буде розглядатися як припинення згасання надій на Палестинську державу, бо для його створення буде мало землі.
Визнання Трампом Єрусалиму як столиці Ізраїлю на початку строку його ще більше підірвало ідею про дві держави. Палестинці вважають окуповану східну частину Єрусалима столицею майбутньої держави та після визнання припинили контакт з Вашингтоном.
На початку цього року Трамп також визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами, які Ізраїль захопив у Сирії в тій же війні 1967 року і анексував у 1981 році. Цей крок вийшов з міжнародного консенсусу після другої світової війни, яка забороняє територіальні завоювання під час війни.
В той час палестинці попереджали, що це створює небезпечний прецедент для захоплення землі на Західному березі.
В ізраїльській політиці, однак, анексія є популярною позицією. Ізраїль давно заявляє, що він хотів би зберегти долину річки Йордан площею 2400 квадратних кілометрів, щоб зберегти контроль над міжнародним кордоном.