Нетаньяху повернувся на посаду прем’єра Ізраїлю

Поділитися
Біньямін Нетаньяху заступає вже на шостий термін.

Парламент Ізраїлю прийняв присягу Біньяміна Нетаньяху як прем’єр-міністра, передає Al-Jazeera.

73-річний Нетаньяху склав присягу в четвер, відразу після того, як ізраїльський парламент (Кнесет) висловив вотум довіри його новому уряду. Зі 120 депутатів парламенту 63 проголосували за новий уряд, 54 – проти. Очікується, що цей уряд може стати найбільш ультраправим в історії країни.

Перемога Нетаньяху в листопаді сталася на п’ятих виборах в Ізраїлі менш ніж за чотири роки, на тлі періоду тривалого політичного хаосу, протягом якого він залишався домінуючою фігурою, повідомляє CNN.

У своєму зверненні до Кнесету в четвер Нетаньяху сказав, що з трьох основних завдань, покладених на його уряд, першим стане «зірвати зусилля Ірану отримати ядерну зброю». Другим пріоритетом буде розвиток інфраструктури країни, включаючи запуск швидкісного поїзда, і третім стане підписання більшої кількості мирних угод з арабськими країнами, «щоб покласти край ізраїльсько-арабському конфлікту».

Нетаньяху вже був прем'єр-міністром Ізраїлю: він обіймав цю посаду з 2009 по 2021 рік, а до цього протягом одного терміну в кінці 1990-х років.

Поки нові міністри готувалися до присяги в Кнесеті, близько 2000 демонстрантів зібралися на вулиці, щоб протестувати проти повернення Нетаньяху на посаду, повідомив речник поліції Єрусалима.

Зсув ізраїльського уряду вправо викликав здивування за кордоном і вдома. У середу понад 100 ізраїльських послів у відставці та офіційних осіб міністерства закордонних справ висловили занепокоєння щодо нового уряду Ізраїлю в підписаному листі до Нетаньяху.

Колишні дипломати, в тому числі колишні посли у Франції, Індії та Туреччині, висловили «глибоку стурбованість серйозною шкодою зовнішнім відносинам Ізраїлю, його міжнародному статусу та його основним інтересам за кордоном, що випливає з того, що, очевидно, буде політикою нового уряду».

При цьому представники адміністрації Байдена здебільшого уникають звернень до ультраправих компонентів нового ізраїльського уряду. Державний секретар Ентоні Блінкен заявив минулого тижня, що США «будуть взаємодіяти з нашими партнерами в Ізраїлі та оцінювати їх на основі політики, яку вони проводять, а не осіб, які сформували уряд».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Ізраїль підвищив готовність до нападу на Іран.

На тлі формування нового ізраїльського уряду, а також посилення неформального союзу РФ та Ірану на Банковій сподіваються покращити оборонну співпрацю між Україною та Ізраїлем. Наскільки це можливо, розбирався Володимир Кравченко у своїй статті для ZN.UA «Чому Ізраїль не дає ППО Україні: шість причин».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі