Ненсі Пелосі: що відомо про непересічну політикиню, яка увійшла в історію

Поділитися
Ненсі Пелосі: що відомо про непересічну політикиню, яка увійшла в історію © depositphotos / Ale_Mi
Пелосі завершує багаторічну кар’єру лідера Конгресу.

Ненсі Пелосі завершує довгу кар’єру лідера Конгресу. Вона стала єдиною жінкою в американській історії, яка обіймала впливову посаду спікера Палати представників США, продемонструвала здатність ухвалювати важливі закони, об’єднала ворожих колег демократів і кинула виклик деяким із найвпливовіших людей світу.

У четвер 82-річна Пелосі оголосила, що відмовиться від своєї ролі лідера Палати представників, але залишиться в Палаті представників, представляючи Сан-Франциско, як вона це робила з 1987 року.

Таке рішення Пелосі було прийняте на тлі того, як її партія втратила контроль над Палатою представників на проміжних виборах минулого тижня. 

Пелосі вперше почала займатися політикою 60 років тому, будучи донькою мера Балтімора та конгресмена Томаса Д'Алесандро. Її старший брат, Томас Д'Алесандро III, також був мером Балтимора.

Вона виявилася не лише стійким лідером, але й ефективним законодавцем упродовж двох каденцій перебування на посаді спікера, попри її критику з боку республіканців, включаючи колишнього президента Дональда Трампа.

Вона попереджала про неминучу загрозу, яку, за її словами, бізнесмен, який став політиком, становить для американської демократії. 

У лютому 2020 року Пелосі на очах у всіх розірвала  копію промови Трампа про стан країни після її виголошення президентом.

Вона відіграла важливу роль у просуванні політичних планів президентів-демократів Барака Обами та Джо Байдена та часом блокувала програми республіканців Джорджа Буша та Трампа.

Пелосі була найвищою та найвпливовішою обраною жінкою в історії США, аж поки Камала Гарріс не стала віцепрезиденткою у січні 2021 року. Вона неодноразово наголошувала на історичному характері своєї посади.

«Для наших дочок і наших онучок сьогодні ми зламали мармурову стелю. Для наших дочок і наших онучок межею тепер є небо», — сказала Пелосі після того, як вперше стала спікером у 2007 році.

Її успіхи дратували багатьох, зокрема, з боку консерваторів. Коли прихильники Трампа, які намагалися скасувати його поразку на виборах 2020 року, увірвалися в Капітолій США 6 січня 2021 року, вони вигукували «Ми хочемо Ненсі» та пограбували її офіс.

На знятому під час заворушень у Капітолії та продемонстрованому CNN відео можна почути, як Пелосі говорить про Трампа: «Сподіваюся, він прийде...Я збираюся врізати йому. Піду до в’язниці, але я буду щаслива».

Політично мотивований нападник так само повторював «Де Ненсі?» , коли увірвався до її будинку в Сан-Франциско 28 жовтня і з молотком напав на її 82-річного чоловіка Пола, який, наразі проходить реабілітацію після перелому черепа.

Пелосі була помітною фігурою в столиці США протягом семи президентських адміністрацій.

Спочатку вона обіймала посаду спікера палати з 2007 по 2011 роки, а потім повернулася на цю посаду в 2019 році після того, як її партія повернула контроль над палатою на проміжних виборах 2018 року.

В якості спікера Пелосі допомогла прийняти Закон про доступне лікування 2010 року — закон під назвою Obamacare, який дав можливість мільйонам раніше незастрахованих американців отримати медичне страхування. Це вважається головним законодавчим досягненням Обами. 

Під час президентства Байдена вона очолила Палату представників, яка ухвалила закон про допомогу, пов’язану з пандемією COVID-19, капітальний ремонт інфраструктури, перший федеральний закон про зброю за десятиліття та важливе законодавство про клімат.

Пелосі також залишила свій слід у зовнішній політиці, відвідавши такі країни, як Україна, Ірак та Афганістан. У серпні вона розлютила Китай, ставши найвищим американським чиновником за останні 25 років, який відвідав Тайвань, заявивши, що вшановує «непохитну відданість» Америки «активній демократії» самоврядного острова. Цей візит завершив десятиліття опозиції Пелосі авторитарним правителям Китаю, включаючи президента Сі Цзіньпіна.

Пелосі головувала в імпічментах Трампа в 2019 і 2021 роках. У першому Палата представників звинуватила Трампа у зловживанні владою та перешкоджанні Конгресу після того, як він попросив Україну розслідувати справу проти сина Байдена за необґрунтованими звинуваченнями в корупції та відмовив у допомозі Києву. У другому Палата представників оголосила Трампу імпічмент за звинуваченням у підбурюванні до повстання, та його роллю в бунті на Капітолії.

Голосування республіканців у Сенаті забезпечило Трампу виправдання в обох випадках

Вперше Пелосі стала спікером після того, як демократи виступили проти війни в Іраку, розпочатої Бушем, взявши під контроль Палату представників на проміжних виборах 2006 року.

Під час свого першого виступу на посаді спікера Пелосі назвала політику Буша «повним провалом». Вона мала з ним розбіжності у політиці щодо війни в Іраку та його спроб приватизувати пенсійну програму соціального забезпечення, але працювала з ним над ухваленням закону про фінансове стимулювання та інших законів.

При Обамі вона проклала шлях не лише для ухвалення Палатою представників Obamacare, але й для закону про банківську реформу Додда-Френка та пакету економічних стимулів на 840 мільярдів доларів.

У 2018 році Пелосі встановила рекорд найдовшої промови в залі Палати представників: її безперервна промова тривала трохи більше восьми годин.

На виборах 2020 року демократична більшість у Палаті представників скоротилася, але Пелосі згуртувала партію, щоб ухвалити більшу частину законодавчого порядку денного Байдена, включаючи законопроект про зміну клімату та ціни на ліки на суму 430 мільярдів доларів, який передбачав і значну допомогу воюючій Україні, законопроект про інфраструктуру на 1 трильйон доларів і законопроект про допомогу подолання наслідків COVID-19 на суму 1,9 трильйона доларів.

8 листопада 2022 року Пелосі переобралась до Конгресу, перемігши свого суперника від Республіканської партії в проміжних перегонах у 11-му окрузі в Каліфорнії.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі