Нельсон Мандела підключений до системи штучного життєзабезпечення

Поділитися
Нельсон Мандела підключений до системи штучного життєзабезпечення У ПАР вже моляться за "мирний упокій" Мандели © euronews.com
Стан 94-річного лідера боротьби з апартеїдом, якого у Південній Африці поважають як батька нації, залишається критичним. Нинішній глава ПАР Джейкоб Зума через це скасував візит до Мозамбіка.

Стан колишнього президента ПАР 3 за останні 48 годин помітно погіршився. У ніч на 27 червня він був підключений до системи штучного життєзабезпечення.

Чинний глава держави Джейкоб Зума після відвідування Мандели в лікарні скасував поїздку на регіональну економічну конференцію до Мозамбіка. На думку спостерігачів, це свідчить про вкрай серйозну ситуацію.

Біля входу до лікарні у Преторії південноафриканці моляться за здоров'я Мандели і залишають записки з побажанням швидкого зцілення. У той же час, 25 червня влада ПАР дала зрозуміти, що не варто плекати марних надій, а один південноафриканський священик помолився за "мирний відхід" Мандели.

Вранці 27 червня у соцмережах навіть з'явилася інформація про те, що Нельсон Мандела помер. На чутки купилася така авторитетна газета, як Guardian, проте пізніше з'ясувалося, що Мандела живий, хоча його стан залишається критичним.

94-річний лауреат Нобелівської премії миру і лідер боротьби з апартеїдом, якого у Південній Африці почитали як батька нації, з 8 червня перебуває у лікарні Преторії, куди його доставили з легеневою інфекцією.

Це вже третя за останній час госпіталізація Мандели. У грудні минулого року він був госпіталізований в Йоганнесбурзі з рецидивом легеневої інфекції, а трохи пізніше переніс операцію з видалення каменів із жовчного міхура.

Нельсон Мандела, який довгі роки очолював боротьбу з апартеїдом, 27 років провів у в'язниці, а потім в 1994 році став першим чорношкірим президентом Південної Африки і керував країною до 1999 року.

Незважаючи на те, що він провів багато років у тюрмах (де, як вважають, і підірвав здоров'я на каторжних роботах у кар'єрах), Мандела пробачив своїх ворогів і супротивників і завжди закликав населення ПАР до примирення.

У 1993 році він отримав Нобелівську премію миру.

2004 році Мандела вирішив остаточно піти на спокій і оселився у своєму рідному селі Куну, де, за його словами, він провів щасливе дитинство.

Однак у грудні лікарі наполягли на тому, щоб він переселився в будинок в околиці Йоганнесбурга неподалік від лікарні. Незважаючи на те, що Мандела відійшов від державних справ, він залишається найпопулярнішою фігурою у ПАР. !zn

Читайте також:

Нельсон Мандела при смерті: по всій Південній Африці моляться за його одужання

Першою жінкою-мільярдером в Африці виявилася дочка президента Анголи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі