Небажані шлюби та вагітності: в ООН розповіли про можливі наслідки пандемії для жінок у бідних країнах

Поділитися
Небажані шлюби та вагітності: в ООН розповіли про можливі наслідки пандемії для жінок у бідних країнах У всьому світі випадки домашнього насильства зросли на третину вже через тиждень після введення карантину © depositphoto / artem_furman
Пандемія лише послабить становище жінок в тих регіонах, де вони страждали від утисків і в докарантинний період.

У фонді Організації Об'єднаних Націй з народонаселення (UNFPA) розповіли про ймовірні наслідки пандемії коронавірусу в країнах з середнім або низьким рівнем доходу, спонукати які може продовження карантинних обмежень ще на деякий час.

За словами фахівців, ситуація з правами жінок в таких регіонах може стати ще гіршою. Насамперед за умови продовження карантину ще на три місяці можуть виникнути проблеми з постачанням в такі країни засобів контрацепції. Наслідком цього може стати 325 тис. незапланованих вагітностей.

Якщо ж обмеження триматимуть пів року, а не 3 місяці - 47 мільйонів жінок у країнах із низькими та середніми доходами не матимуть доступу до сучасних засобів контрацепції, наслідком чого може стати 7 мільйонів незапланованих вагітностей. Крім цього, фахівці впевнені, що пів року карантину може також призвести до 31 мільйону випадків гендерного насилля.

У випадку, якщо карантин триватиме рік, його наслідками стануть 15 млн незапланованих вагітностей.

Ще одним наслідком карантину в таких країнах може стати затримка соціальних програм для захисту прав жінок. Це може стати причиною 2 млн жіночих обрізань та 13 млн шлюбів з неповнолітніми дівчатами.

Експерти стверджують, що загалом пандемія лише послабить становище жінок в тих регіонах, де вони страждали від утисків і в докарантинний період.

Стало відомо, що після впровадження на території Україні карантину все частіше почали фіксуватися випадки насилля в сім'ях. За останні два місяці їх кількість загалом зросла в 1,5 рази.

Нагадаємо, у всьому світі випадки домашнього насильства зросли на третину через тиждень після введення карантину. Жінки, що перебувають у насильницьких стосунках, залишаються вдома та більше потерпають. Вони мало звертаються до соціальних служб, оскільки насильник завжди поруч.

Раніше експерт з прав дітей Людмила Волинець зазначала, що в Україні очікується збільшення випадків домашнього насильства. Воно обов'язково зросте з однієї простої причини – стресових ситуацій для сімей з'явилося набагато більше. Якщо раніше батьки проводили з дітьми годину в день, то зараз 18 годин.

В Україні запустили "гарячу лінію" з протидії домашньому насильству. Повідомити про такі випадки можна за номером 1547.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі