Не можна дозволити Росії приховати ядерну аварію - WP

Поділитися
Не можна дозволити Росії приховати ядерну аварію - WP Запевняння Росії, що у неї не у вересні не було жодних радіаційних аварій, викликають сумніви. © sergeyussr / Depositphotos
Уроки Чорнобиля і інших катастроф вказують на те, що жартувати з можливими ядерними катастрофами не можна.

Коли в 28 березня 1979 року на атомній електростанції в Пенсильванії сталася аварія, інформація про це дійшла до громадськості, але була фрагментована і суперечлива.

Навіть керівництво Ядерної регуляторної комісії США були спантеличені, а голова відомства через два дні після аварії сказав, що він і губернатор Пенсильванії були як "пара сліпих чоловіків, які марно намагалися знайти рішення".

Коли в 1986 роців СРСР вибухнула Чорнобильська АЕС, похмурі перші деталі аварії були приховані попри те, що радіоактивна хмара дісталася з України до Швеції.

Зважаючи на таку історію, здоровий спексис виправданий, коли йдеться про ядерні аварії у світі.

Про це в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, нагадуючи про радіоактивний стрибок, який завфіксований над Європою нещодавно. Ніхто так і не з'ясував, що його спричинило. На щастя, він був не шкідливим для здоров'я людей.

Але Росія вже пройшла шлях від заперечення до визнання існування високого радіоактивного фону біля одного з найбільших російських заводів з переробки відпрацьованого ядерного палива. І це викликає підозри, що щось у цій ситуації не чисто.

Під час аварії в Чорнобилі радянські громадяни і світ зіштовхнулися із загрозами, які надходили від державної секретності і брехні. Чи змінилося щось з тих часів?

Чонобиль підштовхнув Михайла Горбачова до проведення реформи "гласності". Це сталося три десятиліття тому. Сьогодні модель авторитаризму Володимира Путіна тримається на обмані і замовчуванні. Якщо в Росії на заводі з переробки ядерного палива дійсно відбулася аварія в кінці вересня, тоді правду потрібно з'ясувати якомога швидше.

Нагадаємо, раніше французькі вчені з Інституту ядерної та радіаційної безпеки (IRSN) виявили серйозний витік радіації, ймовірно, у Росії чи Казахстані. Мова йде про витік ізотопів рутенію-106. На думку вчених, це вказувало на аварію на ядерному об'єкті в одній з цих країн, і сталася вона в останній тиждень вересня і напочатку жовтня.

Зараз здоров'ю людей нічого не загрожує, однак у момент витоку могла знадобитися евакуація. В даний час рутеній в атмосфері Європи не виявляється.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі