У рятувальній операції беруть участь близько 27 тисяч осіб, людей евакуюють гелікоптерами. Чиновники намагаються встановити точну кількість жертв.
Через тайфун річки вийшли з берегів, спровокувавши масштабні повені та зсуви. Від "Хагібіс" постраждали центр, схід і північний схід Японії: префектури Кагава, Тотігі, Гумма, Івате, Міягі, Фукусіма, Тіба та Сайтама.
За даними Міністерства земель, інфраструктури, транспорту і туризму, у 12 префектурах зафіксовано 48 зсувів і селевих потоків, дев'ять річок вийшли з берегів. У провінції Тіба повністю зруйновано 12 та пошкоджено 70 будинків, у Нагано вода затопила швидкісні поїзди East Japan Railway.
З п'ятниці з острова Хонсю евакуювали понад 6 млн осіб, в Японії було призупинено залізничне сполучення та скасовано близько 800 внутрішніх авіарейсів. Вранці в неділю, 13 жовтня, аеропорт Токіо частково відновив польоти, також частково відновлено рух швидкісних поїздів.
У постраждалих від тайфуну префектурах фіксуються проблеми з мобільним зв'язком, від перебоїв з електропостачанням постраждали понад 250 тисяч домогосподарств.
За даними берегової охорони, у ніч суботи в Токійській затоці затонуло вантажне судно з Панами з 12 членами екіпажу. Вранці 13 жовтня п'ятьох членів екіпажу врятували, згодом один із врятованих моряків загинув.
Нагадаємо, 7 жовтня президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у Співдружності Північних Маріанських островів і наказав уряду США допомогти місцевій владі відреагувати на тайфун "Хагібіс".
Раніше у Японії шестеро людей загинули і ще близько 160 дістали поранення різного ступеня тяжкості унаслідок тайфуну "Дзебі", який обрушився за західне узбережжя країни. Місцеві сейсмологи вже повідомили, що шторм "Дзебі" став найпотужнішим тайфуном в Японії за 25 років – із 1993 року.