З дня Жовтневої революції минуло 97 років. На честь 7 листопада редакція ZN.UA пропонує фотопідбірку пам'ятників Володимиру Леніну, яких спіткала незвичайна доля.
У звільненому від проросійських бойовиків Слов'янську Донецької області пам'ятник Леніну зносити не стали. Замість цього поверх кам'яного пальто Ілліча з'явився патріотичний шарфик з прапора України. Ленін в Краматорську теж удостоївся такого аксесуара, а на додачу до шарфа-прапору місцеві активісти намалювали йому жовто-сині штани, цими ж квітами прикрасили постамент.
Вождю світового пролетаріату у Великій Новосілці Донецької області, Леніну в Нікополі і Леніну в Побужском (Кіровоградська обл.) активісти повністю "оформили костюмчик" у кольорах українського прапора. Нікопольські художники свого пам'ятника намалювали навіть кокетливі манжети.
Голову Леніна в Старобільську (Луганська область) пофарбували в синій, а вуха зробили золотими. Велику скульптуру в Запоріжжі переодягли в саму справжню вишиванку з щільної банерної тканини.
Не пощастило Іллічу в Шахтарську. Під час бойових дій в цьому місті осколком від снаряда статуї пробив живіт. Виявилося, що всередині пам'ятника порожнеча.
Від харківського двадцятиметрового Леніна, знищеного в кінці вересня активістами, на постаменті залишилися тільки черевики. Хтось із харків'ян в кам'яну взуття вставив українські прапори. Мер Харкова Геннадій Кернес знесення монумента оголосив незаконним.
Навіть у Росії пам'ятників Леніну деколи доводиться несолодко. У 2009 році пітерському Іллічу вибухом продырявило місце "нижче спини". За словами російських правоохоронців, невідомі вночі підклали вибухівку біля пам'ятника біля Фінляндського вокзалу. А над Леніним у Слов'янську-на-Кубані якось пожартувала природа. Підталий, а потім замерзлий сніг перетворив голову скульптури в фантастичну маску.
Втім, Леніних зараз не тільки скинули з постаменту. Цього літа в Кракові з'явився новий пам'ятник Іллічу. Оригінальність його не тільки в тому, що він яскравого салатового кольору. Скульптор зобразив вождя справляющим малу нужду.