На Ярославському вокзалі Навального зустрічала юрба прихильників з квітами і посилені ОМОНом наряди поліції. Перед його приїздом вокзал намагалися очистити, мотивуючи це повідомленням про нібито закладену бомбу.
Російський опозиціонер Олексій Навальний, засуджений судом Кірова на п'ять років позбавлення волі і звільнений під підписку про невиїзд "до вступу рішення суду в силу", повернувся до Москви.
На Ярославському вокзалі Навального зустрічала велика юрба прихильників політика - багато людей з квітами і у футболках з написом "Навальний" - а також журналісти і ОМОН. Зійшовши з поїзда, він подякував усім, хто вийшов увечері 18 липня на вулиці, щоб підтримати його, і оголосив, що братиме участь у виборах мера Москви.
"Ми прийдемо на вибори і ми переможемо", - заявив Навальний.
Район, прилеглий до вокзалу, був оточений поліцією, неподалік від Комсомольській площі розташувалися десятки поліцейських автомашин і автозаків.
Незадовго до прибуття поїзда поліцейський по гучномовцю став закликати людей залишити площу перед пероном в цілях безпеки: нібито в районі перону виявлено підозрілий предмет.
Однодумці Навального зустріли його оплесками і скандуваннями "Навальний - мер Москви" і "Один за всіх і всі за одного". Люди провели його крізь "живий коридор" від перону до привокзальної площі, де він виступив із заявою.
"Що стосується участі у виборах, я не якесь там ручне кошеня або щеня, якого вони викинули з виборів, повернули .... Я зараз повернуся до Москви, і ми будемо обговорювати це з нашим штабом", - сказав Навальний.
Нагадаємо, 17 липня Мосміськвиборчком зареєстрував Олексія Навального, висуванця партії РПР-Парнас, кандидатом на майбутні вибори мера російської столиці, що відбудуться 8 вересня.
А 18 липня Ленінський районний суд Кірова визнав Навального і колишнього директора "Вятської лісової компанії" Петра Офіцерова винними в розкраданні майна підприємства "Кировлес" на суму понад півмільйона доларів.
Навального суд засудив до п'яти років позбавлення волі, Офіцерова - до чотирьох. Обидва фігуранти справи повинні будуть виплатити штраф у розмірі 500 тисяч рублів.
Засуджених було поміщено під варту в залі суду і відправлено до СІЗО.
Вирок Навальному викликав масові акції протесту в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Казані, Пензі, Красноярську та інших містах.
Потім у справі відбувся несподіваний поворот - прокуратура оскаржила це рішення і клопотала про зміну запобіжного заходу на підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу. Вранці 19 липня суд ухвалив задовольнити скаргу прокуратури і Навального було звільнено з ізолятора. ! Zn