НАТО заплатить ціну, але ми маємо дотримуватися курсу підтримки України — Столтенберг

Поділитися
НАТО заплатить ціну, але ми маємо дотримуватися курсу підтримки України — Столтенберг © NATO/Flickr
Альянс готує нові проекти, щоб допомогти Україні протистояти агресії РФ.

Війна РФ проти України переходить у критичну фазу. Наближається зима і буде важко. Важко українському народу та збройним силам, які борються за свою свободу, а також тим, хто їх підтримує. Однак потрібно продовжувати протистояти російській агресії та енергетичному шантажу Кремля. Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг написав у статті для FT.

«Наша єдність і солідарність піддадуться серйозному випробуванню, оскільки сім’ї та підприємства відчувають кризу різкого зростання цін на енергоносії та вартості життя, спричинені жорстоким вторгненням Росії. Перед нами важкі шість місяців із загрозою відключень електроенергії, збоїв і, можливо, навіть громадянських заворушень. Але ми повинні триматися курсу і протистояти тиранії — заради України і заради нас», - пише Столтенберг.

Він підкреслив, що НАТО платить ціну за підтримку України.

«Але ціна, яку ми платимо, вираховується в доларах, євро та фунтах, а для українців – життям. І всі ми заплатимо набагато вищу ціну, якщо Росія та інші авторитарні режими повірять, що можуть вторгнутися до своїх сусідів і безкарно порушувати міжнародне право. Якщо Росія припинить воювати, буде мир. Якщо Україна припинить воювати, вона перестане існувати як незалежна держава. Ми маємо моральний обов’язок підтримувати цю незалежну демократію в центрі Європи», - підкреслив генеральний секретар НАТО.

Він також додав, що ціна, яку платить НАТО за підтримку України, також сприяє безпеці Альянсу.

«Владімір Путін чітко заявив, що хоче стерти Україну з карти і переписати європейський порядок безпеки. Росія тимчасово окупувала близько 20 відсотків території України — це вчетверо більше, ніж територія Бельгії, або половина Великої Британії. Підбадьорена будь-яким успіхом, Росія може ризикнути і піти на подальшу агресію проти інших сусідів і навіть напасти на союзників по НАТО», - йдеться у статті.

«Отже, у нас є вибір щодо світу, у якому ми хочемо жити. Союзники по НАТО віддані праву кожної нації вибирати власну долю. Ось чому ми надаємо безпрецедентну фінансову, гуманітарну та військову допомогу, щоб допомогти Україні отримати перевагу як суверенній незалежній державі», - пише Столтенберг.

Він також нагадав, що з моменту незаконної анексії Криму Росією в 2014 році країни-союзники надали мільярди доларів підтримки сектору безпеки та інституціям України, а також підготували десятки тисяч військових, у тому числі сил спеціального призначення. Це допомогло зробити українські збройні сили сильнішими та краще підготовленими до нового вторгнення Росії.

Столтенберг підкреслив, що з лютого 2022 року союзники згуртувалися на боці України, надаючи безпрецедентну військову, гуманітарну та фінансову підтримку. У червні лідери НАТО узгодили посилений пакет допомоги, включаючи пальне, продовольство, медичне приладдя, військове спорядження, засоби зв’язку та обладнання для протидії мінам і безпілотникам.

«Ми готуємо більше десятка нових проектів, щоб допомогти Україні зустріти зиму. І ми продовжуватимемо допомагати країні зміцнювати її сектор оборони та безпеки в довгостроковій перспективі, а також переходити від зброї радянських часів до спроможностей за стандартами НАТО», - наголосив генеральний секретар Альянсу.

«НАТО є частиною очолюваної США контактної групи з оборони України, до якої я знову приєднаюся цього тижня з наміром надіслати чітке повідомлення про те, що ми повинні продовжувати збільшувати допомогу, якої потребує Україна. Ми бачимо вирішальну зміну, яку наша підтримка робить на полі бою щодня. Українська армія довела здатність протистояти російській агресії, завдавати ударів у глибокому тилу ворога та завдавати значних збитків силам вторгнення» - написав Столтенберг.

На його думку, масштабні санкції, запроваджені союзниками по НАТО та ЄС, впливають на російську економіку.

«З часом вони кусатимуться тільки сильніше, враховуючи відхід талантів і капіталу, а також заборону на поїздки та замороження активів російських еліт. Кремль відрізав себе від своїх найближчих і найприбутковіших ринків нафти і газу в Європі», - наголосив Столтенберг.

За його словами, перш за все, технологічні санкції серйозно обмежують доступ Росії до передових напівпровідників і чіпів, необхідних для підтримки її автомобільної промисловості, літаків і військових дій.

«Наші країни користуються цією можливістю, щоб диверсифікувати свої економіки та енергопостачання, посилити стійкість і назавжди звільнитися від енергетичного шантажу Росії», - заявив генеральний секретар Альянсу.

Також Столтенберг зазначає, що у той же час Альянс робить найважливіші зміни у стримуванні та обороні з часів холодної війни, значно посилюючи свою присутність на східному фланзі, приводячи війська у підвищену готовність і продовжуючи інвестувати в передові можливості.

«Гарантії безпеки НАТО не залишають Москві місця для прорахунків щодо нашої здатності захистити кожен дюйм території Альянсу. Водночас вони дозволяють союзникам підтримувати право України на самооборону. Попереду важкі часи, але ми разом переживали важкі часи раніше. Ціна відмови від захисту наших цінностей завжди більша. Заради майбутнього України і нашого майбутнього ми повинні готуватися до зимової війни і триматися курсу», - підкреслив Столтенберг.

Раніше Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно. За його словами, у протистоянні України та РФ розпочався найважчий етап – війна на виснаження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі