Повідомлення російських ЗМІ про нібито участь військ або консультантів Альянсу у військових діях в Україні є "повною фабрикацією". Про це заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу написав у своєму Twitter.
"Публікації в російських ЗМІ про те, що війська або радники НАТО беруть участь у діях в Україні, є тотальної фабрикацією і кричущим приводом для втручання", - йдеться в повідомленні.
Russian media claims that #NATO troops/advisors fighting in #Ukraine are total fabrication, blatant pretext for interference
- Alexander Vershbow (@NATOdsg) 26 квітня 2014
Нагадаємо, у Слов'янську терористи затримали військову верифікаційну місію ОБСЄ, яка прибула на запрошення влади України у відповідності з віденськими домовленостями 2011 року. У неї входять вісім осіб: чотири громадянина Німеччини і по одному представнику з Чехії, Данії, Польщі та Швеції.
Терористи заявили, що поки не мають наміру відпускати іноземних військових спостерігачів, які перебували на сході України, тому що вважають їх "шпигунами".
"Народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов повідомив, що прихильники федералізації зупинили на одному з блокпостів імовірно автобус з представниками ОБСЄ, яких супроводжували українські офіцери. За його словами, у затриманого автобусі було 12 осіб, у чотирьох з яких ополченці підозрюють офіцерів українського Генштабу. Решта, ймовірно, колишні і діючі офіцери з країн Європи. За заявою української сторони, вони працювали у відповідності з Віденським документом 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки.
"У них виявлені військові карти Слов'янська із зазначеними блокпостами, патрони, військові жетони", - повідомив представник ополчення.
Також журналістам були пред'явлені документи затриманих на імена Джона Крістенсена (Данія), Кшиштофа Кобельски (Польща), Акселя Шнайдера (Німеччина), в яких військові спостерігачі були названі "офіцерами".
За словами глави тимчасового уряду "Донецької народної республіки" Дениса Пушилина, який приїхав на переговори, ополченці затриманих підозрюють у шпигунстві "на користь НАТО". За твердженням активістів, в автобусі знаходилися чотири громадянина ФРН, а також по представнику Данії, Польщі, Болгарії та Чехії. !zn
Читайте також:
Ситуація в Україні примусила НАТО скорегувати оборонну політику
Генсек НАТО звинуватив Росію в "пропаганді і дезінформації"
Генсек НАТО застеріг Росію від стратегічної помилки щодо України
Після спільних з НАТО військових навчань Україні може залишитися використовувана військова техніка