Про це сьогодні пише Wall Street Journal, зауважуючи, що сам НАТО через наполегливість Подгоріци опинився перед складним рішенням.
"Це може розлютити Москву і підтвердити її уявлення про експансію Заходу. Але відмова може стати підтвердженням, що Росія має право блокувати вступ країн в Альянс", - йдеться в статті.
Експерт лондонського центру European Leadership Network Лукаш Кулеса переконаний, що прийняття в НАТО Чорногорії подасть сигнал, що оборонний блок продовжує політику відкритих дверей і готовий приймати нових членів. Чорногорський міністр закордонних справ Ігор Лукшич у Брюсселі запевнив, що його країна поділяє цінності Заходу.
Однак деякі країни-учасниці НАТО, шукають причини, щоб відмовити Погоріці в членстві. Зокрема, они посилаються на корупцію і вибірне правосуддя в балканській країні. Також у приватних розмовах деякі дипломати сумніваються в тому, що Чорногорія провела потрібні реформи, щоб заслужити членство в Альянсі.
Лукшич у Брюсселі збирається зустрітися Північноатлантичною радою, яка і приймає рішення щодо розширення. Чорногорський дипломат запевняє, що бажання його країни приєднатися до НАТО не націлене ні проти кого. В російському представництві в НАТО відмовилися коментувати це питання. Нещодавно Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив про можливість політичного діалогу НАТО з Росією. Він також нагадав, що минулої весни через події в Україні альянс вирішив призупинити практичне співробітництво з Росією.
Генсек Альянсу не раз заявляв, що НАТО і Європейський Союз спільними зусиллями протистоять гібридної війні, розв'язаній Росією, і назвав заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети однією з причин збільшення боєздатності збройних сил НАТО.
24 червня, Столтенберг заявив, що НАТО збільшить угруповання сил швидкого реагування в три рази - угруповання сил швидкого реагування збільшиться до 40 тисяч чоловік.