"Відверто кажучи, я дуже розчарований, наскільки мало було зроблено. Я хотів би бачити більше підготовки українських збройних сил, більше радників, які працюють з Міністерством оборони, допомагаючи їм з реформою і допомагаючи їм з управлінням. Я хотів би, щоб Україні надали складніше військове обладнання, зокрема, протитанкову та протиповітряну зброю", - сказав він.
В цей же час, редактор міжнародних новин польського телеканалу TVN24 Яцек Стависький нагадав про запрошення президента України Петра Порошенка на саміт НАТО у Варшаві, яке озвучив президент Польщі Анджей Дуда під час візиту в Київ.
На думку польського журналіста, це запрошення грає символічну роль і не означає готовність Альянсу говорити про надання Україні членства. Але на його думку, це пошле чіткий сигнал Росії.
"Сподіваюсь, що Альянс дасть зрозуміти Москві, що немає ніякого зв'язку між можливою співпрацею в боротьбі з тероризмом чи з будь-якими іншими загрозами на Близькому Сході, у регіоні Середземномор'я чи будь-де у світі та сприйняттям російського втручання в Україні", - сказав польський журналіст.
Стависький також пояснив, що Україні доведеться докласти великих зусиль, щоб довести Альянсу необхідність надати їй членство. Він пригадав, що найскладніше для Польщі на шляху до НАТО було довести, що Європі буде безпечніше з Польщею, ніж без неї. На його думку, Київ повинен зробити так само.
Нещодавно Україна підписала з НАТО Дорожню карту з оборонно-технічного співробітництва. Документ визначає основні заходи співробітництва в інтересах розвитку спроможностей України у сфері озброєння та військової техніки, досягнення взаємосумісності із силами НАТО у цій галузі, а також надання допомоги Україні щодо переходу на технічні стандарти Альянсу.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яку була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та Альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".