Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що на міністерській зустрічі Альянсу в середу планується визнати космос п'ятою оперативною сферою військової діяльності, разом з повітрям, сушею, морем і кіберпростором.
"Ми не збираємося розміщувати зброю в космосі. Але союзники визнають проблеми, загрози і необхідність координації там", - цитує Столтенберга журналістка NPR News Террі Шульц.
NATO foreign ministers will declare "space" as its 5th operational domain, joining air, sea, land and cyber on Weds.
- Teri Schultz (@terischultz) November 19, 2019
"We have no intention of putting weapons in space," says Sec Gen @jensstoltenberg, but allies recognize the challenges, threats and need for coordination there. pic.twitter.com/cPGp69x8YR
Нагадаємо, 20 лютого президент США підписав документ про створення Космічних сил США.
США висловили бажання створити Космічні війська через погрози Росії і Китаю на початку серпня 2018 року. 8 серпня 2018 року стало відомо, що глава Кремля Володимир Путін представив президенту США Дональду Трампу кілька запитів під час їх особистої зустрічі в Гельсінкі, включаючи нові переговори про контроль над ядерною зброєю і заборону зброї в космосі. Путін висловив зацікавленість у розширенні договору про скорочення ядерних озброєнь і забезпечення "нерозповсюдження зброї в космосі".
Деякі консервативні сенатори попереджали про недовіру пропозицій Путіна з контролю над озброєннями. Вони стверджували, що він прагне перешкодити пріоритетам Трампа модернізувати ядерний арсенал США і створити Космічні сили, військову галузь, яка, за словами президента, забезпечить "американське панування" за межами Землі.
США і Росія є прихильниками Договору по космосу 1967 року, але це забороняє розміщення зброї масового знищення за межами Землі. Вважається, що обидві країни, поряд з Китаєм, працюють над протисупутниковою зброєю та іншими наступальними засобами для нападу на космічні об'єкти.