НАТО хоче розширити спільні навчання з Японією — Столтенберг 

Поділитися
НАТО хоче розширити спільні навчання з Японією — Столтенберг  © Getty Images
Партнерство Альянсу з Токіо стало ще більш важливим на тлі підтримки Китаєм, КНДР та Іраном Росії у війні проти України.

НАТО хоче розширити спільні навчання з Японією в різних сферах — від моря до кіберпростору, на тлі дедалі більш взаємопов'язаних викликів для безпеки в Європі й Азії, заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг в інтерв'ю Kyodo.

За його словами, партнерство з Японією стало ще більш важливим, особливо на тлі війни РФ проти України, де Китай, Північна Корея й Іран підтримують Москву.

Виступаючи у Вашингтоні після завершення триденного саміту лідерів країн Альянсу Столтенберг сказав, що участь прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіди вже третій рік поспіль відображає поглиблення співпраці між сторонами.

“В інтересах усіх нас не допустити перемоги (російського диктатора Владіміра - ред.) Путіна в Україні", - додав генсек НАТО, згадавши слова Кішіди: “Те що відбувається в Україні сьогодні, може статися в Азії завтра",

"Ми проводимо невеликі навчання, але хотіли б розширити їх і робити більше разом з Японією, наприклад, у морській і повітряній сферах", - заявив Столтенберг.

Під час зустрічі тет-а-тет у четвер, 11 липня, Кішіда і Столтенберг домовилися, що Японія й НАТО проведуть спільні навчання у водах євроатлантичного регіону до кінця цього року, а також посилять координацію обміну конфіденційною інформацією.

Коментарі Столтенберга прозвучали в той час, коли деякі члени НАТО, в тому числі Велика Британія й Німеччина, почали активніше проводити спільні оборонні навчання з Токіо, посилюючи взаємодію з Індо-Тихоокеанським регіоном.

Разом з Японією й трьома іншими партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні - Австралією, Новою Зеландією і Південною Кореєю, Альянс домовився про започаткування так званих "флагманських" ініціатив у таких сферах, як штучний інтелект і протидія дезінформації.

Столтенберг привітав план Японії запросити членів НАТО й партнерів-однодумців на зустріч наступного року щодо заходів протидії дезінформації, зазначивши, що це питання є "великим викликом", який кидають Китай і Росія.

Генсек НАТО також сказав, що Альянс зацікавлений у тіснішій співпраці з Японією через її технологічні можливості. Враховуючи, що "різниця між цивільними й військовими технологіями стає дедалі менш помітною", для НАТО та Японії було б взаємовигідно розвивати оборонно-промислову співпрацю.

Раніше повідомлялося, що Японія та Південна Корея пообіцяли посилити співпрацю з НАТО в сфері безпеки на тлі поглиблення військового співробітництва між Північною Кореєю й Росією.

Японія фундаментально змінила свою Стратегію національної безпеки. Про що йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони розповідав Сергій Корсунський у статті “Прощавай, пацифізме: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі